Mekanlar

Feriye Palace: Artık Yepyeni Haliyle Daha Da Büyülü…

IMG_0637 IMG_0671

Ben böyle süpersonik manzaralı restoranlara İstanbul’u yaşatan mekanlar diyorum. İşte size İstanbul’da yaşadığınızı hissettiren yıkıling bir mekan daha! Feriye Palace! Daima naif, daima havalı! Farklı yemek sunumları, rafine, saf ve salt lezzet vaat eden yemekleri, güzel ortamı ve büyüleyici ambiyansıyla keşfedilmesi gereken muhteşem bir yer.

IMG_1188IMG_0638

Ortaköy’ün en güzel mekanlarından biri olan Feriye Palace Boğaza nazır, nefis manzaralı, Osmanlı mutfağının en güzel örneklerini tadabileceğiniz klas ve nezih bir yerdir. Ayrıca komple baştan sona yenilenen dekorasyonuyla ve konseptiyle ve buna ek olarak dünya mutfağından da nokta atışı seçenekler içeren yepyeni bir menüyle günün her saati gidip Boğaz’ın tadını çıkartabileceğiniz bir hal almış durumda! Keyifli bir bar yapmayı da ihmal etmemişler. Genç girişimci Göktuğ Özdemir’in orjinalliğine sadık kalarak yepyeni hale getirdiği Feriye’de Şef Aydın Demir’in özel olarak hazırladığı yemeklerden bahsetmek istiyorum.

IMG_1187IMG_0772

IMG_1181IMG_0801

IMG_1176IMG_0838

 

Başlangıçlarda haşlanmış sebzelerle servis edilen nefis Burrata Peyniri (39 TL), avokado eşliğinde sunulan, favorim olan Somon Tartar (46 TL) ve enteresan bir lezzet olarak Kinoa Salatası (39 TL) muhakkak denenmesi gerekenler arasında.

Menüde Sushi’ye de yer vermişler, buna çok sevindim. 6 parça 30 TL.

 

IMG_0847Izgara Çanakkale Ahtapot ara sıcaklarda en favori olan lezzetlerden! 49 TL

IMG_1177

 

IMG_1175 IMG_1174

Şarap Soslu Izgara Bonfile enfesti, çok güzel pişmişti, en önemlisi de et hem kalın hem yumuşaktı. Lokum gibi gitti! 79 TL.

Izgara Dil Balığı da yedikçe yiyesinizi getiren türdeydi. 72 TL.

Osmanlı döneminde Çırağan Sarayı’nın güvenliğinden sorumlu olan Feriye Karakolu’nun binasında yer aldığı için ismi Feriye’dir. Her türlü hayırlı işlere de vesile olabilecek en güzel yerlerden biridir. Pek çok insan burda evet demiştir. Yemekleri dışında pazar günleri 10-15 saatleri arasında Boğaz’a karşı brunch keyfini de tatmanız gerekir. 160 TL.

Feriye Palace’ın Ramazan ayı için oluşturmuş oldukları her hafta değişen zengin ve içerikli menüleriyle değerlendirilmeye değer olduğunu düşünüyorum. 175 TL.

Mekana ait kanlı canlı videom için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

http://[resim=20160604resimHD-191248OC][/resim]

Günümüzde çoğumuz instagramda, snapchat te paylaşım yapmak için yaşar olduk. En artistik pozlarınızı da Feriye’de çekebilirsiniz. Bunu da eklemek isterim:)

Snapseed Snapseed

 

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir