Hayata dair...

Rusty Fork Etiler

Etiler’de Bir Texas’lı. Keşfedilmesi gereken sıra dışı ve özel bir yer.

Dün akşam Etiler’de kendine has bir tarzı olan ve Amerikan mutfağından harika lezzetler sunan Rusty Fork’u deneyimledim. 

Texas ve Louisiana ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Rusty Fork Etiler’in en cool mekanı olabilir bence. 

İçeri girer girmez Rustik bir mimari göze çarpıyor. Dekorasyonda yoğunlukla ahşap, taş, tuğla gibi detaylar kullanılmış. Ortama dinamizm ve güçlü bir hava katan metal dokunuşlar, kafes detayları, aydınlatmalar, dolaplar gibi materyaller de kendini gösteriyor. 

Mekana özel çizimlerse sanatçı Birim Erol tarafından tasarlanmış.

İki katlı mekanın üst bölümünde özel günler için ayrı bir bölüm, arka bölümünde ise büyük bir bahçe bulunuyor.

Özellikle bahar ve yaz aylarında bol yeşillikli açık alanlarıyla çok keyifli oluyor.

Servis, dekor, müzik, lezzetler ve sunumları açısından da çok başarılı bir mekan. Tam bir American diner kıvamında. Kendine özgü bir ruhu ve karakteri var. 

Amerikan mutfağının çarpıcı tatlarını özgün yorumlarla sunan Rustyfork’un menüsünde, her damak tadına uygun, başlangıçlar, salatalar, eşlikçiler, soslar ve dipler, ana yemekler, tatlılar ile oldukça zengin alternatifler yer alıyor.

Menüdeki tüm ürünlerin eşlikçi sosları acayip lezzetli ve tümüyle kendilerine ait. Salatalardaki soslar da öyle. Kendine has özel lezzetler sunuyorlar.

Amerikan mutfağını sadece fastfood dan ibaret zannetmeyin. Gerçekten başarılı lezzetleri var. Burada deneyimleyebilirsiniz. Özellikle fajita burada tam olması gerektiği gibi yapılıyor buarada. En çok beğendiğim lezzetlerden biri oldu. Özellikle işin içine barbeküde pişirilen, ve özellikle islendirilen etler de işin içine girince tam bir lezzet şöleni yaratıyor.

Neler Yedik?

Mozzarella Dippers

Potato skins

Mac and cheese

Nachos

Karidesli Cesar Salatası

Flank Steak Fajita

Dana Burger

Smoked Beef Short Rib (Tütsülenmiş ve 12 saat pişmiş kaburga eti, Mac and Cheese ile servis ediliyor.)

Banana Skillet Cake

8 Mayıs itibariye her pazar 19:00 itibariyle canlı müzik olacak.

Mekanın önünde otoparkı var.

Tüm detayları izleyebileceğiniz youtube videomun linkini de aşağıya bırakıyorum. Daha fazla fikir sahibi olmanız için yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir