Mekanlar

DİLBURNU RESTAURANT: Doğal Güzelliğiyle Büyüleyen Büyükada Mekanı

Baharın bu güzel günlerinde şehirden bunalanlar, hafta sonu gezmek için ferah yerler arayanlar ve doğal ortamlarda bulunmayı sevenler için muhakkak görülesi bir yer keşfettim.

 

İstanbul’un en büyük ve uzak adası olan Büyükada’da nefis manzaralı ve doğa ile iç içe konumuyla yepyeni bir mekan olan Dilburnu Restaurant. @dilburnubuyukada

İstanbul’un pek çok iskelesinden kalkan vapurlarla Büyükada’ya ulaşabilirsiniz. Vapurdan iner inmez sizi kucaklayan tarihi iskelesi ve Büyük Çarşı Meydanı’yla şehrin uzağında olmanın huzurunu yaşayacaksınız. Gelmişken ister yürüyerek, ister meydandan bisiklet kiralayarak, ister faytonla adayı gezebilirsiniz. Fayton durakları Saat kulesinin sağ tarafında bulunuyor.

Adanın etrafında bir tam tur atmak faytonla yaklaşık iki saat sürüyor. Piknik alanları bakımından da çok güzel yerlere sahip olan Büyükada’nın en güzel mesire alanı adanın batı kıyısında genişliği yüz metre, uzunluğu beş yüz metre olan Dil Burnu’dur. Oldukça keyifli bir yerdir. İşte burada yepyeni açılan Dilburnu Restaurant’ta hem kahvaltı ettim hem de yemek yeme fırsatı buldum. Bu keyfi sizin de yaşamanızı isterim. Havanın kokusunu, denizin iyotunu içinize çeke çeke günün en keyifli öğününü kendinize hediye edin…

Mekanın sahibi olan Yasemin ve Emir Uzun çifti harika bir iş çıkartmışlar. Mekana bir kadın eli değdiği çok belli. Buraya gelirseniz Yasemin Hanım’ı bulup selamımı söylemeyi de unutmayın. Restoranını bebeği gibi sahiplenmiş. Güzel enerjisini ve ince zevkini ortama yansıtmış. Keyifli bir ortam sunmuş.

Kahvaltıda neler var:

Koca bir peynir tabağı geliyor, içindeki bütün peynirler harika. Yasemin Hanım’ın kendi evine ne alıyorsa restorana da aynısı tedarik ediyormuş. Cevizi, kuru kayısısı, bahçede yetişen nane ve biber de hakikaten çok lezzetli. Nutella, reçel, bal, tereyağı, salam, haşlanmış yumurta da kahvaltının tamalayıcılar. Yanında sınırsız çay ile sunulan bu kahvaltı 30 TL. Sucuklu yumurta, sahanda yumurta, menemen gibi ek lezzetler de ayrı ücretlendiriliyor. Bu ortamda kahvaltı etmenin keyfine ve malzeme kalitesine göre hakikaten çok makul bir fiyat.

Öğlen veya akşam geldiğinizde burda ızgara köftenin tadına bakmanızı da şiddetle öneriyorum. Porsiyon 20 TL. Salata: 10 TL. Bira: 10 TL.

Menüde Kuzu Şiş, Tavuk Şiş, Tavuk Kanat, Tavuk Pirzola, Karışık Izgara ve Antrikot gibi et seçenekleri de mevcut: 18 – 30 TL. Karışık Izgara: 45 TL

Mangal sevenleri de düşünmüşler. 1 kg et, mangal, salata, kola ve su servisi ile 120 TL’ye bu harika hizmeti size sunuyorlar.

Çay: 2,5 TL

Neskafe: 5 TL

Türk Kahvesi: 6 TL

Instagram adresinden de takip edebilirsiniz: https://www.instagram.com/dilburnubuyukada/

Adres: Dilburnu Tabiat Parkı, Büyükada

Tel:0216 3824301

 

Related Posts

One thought on “DİLBURNU RESTAURANT: Doğal Güzelliğiyle Büyüleyen Büyükada Mekanı

  1. Emel a dedi ki:

    Gayet açık ve sade bir dille anlatım olmuş, tebrikler tüm bilgiler için, mekanı en kısa sürede ziyaret etmeyi planlıyoruz, sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir