2018’in En İyi Mekanları – Bu Liste Çok İşinize Yarayacak

0

Yeni yılı karşılamaya çok az bir vakit kalmışken 2018’de gezdiğim gördüğüm ve sevdiğim İstanbul mekanlarını sizlere listeler halinde sunmak istedim.

2018’de en çok aklımda kalan yerleri listeleyerek bir nevi özet geçeceğim sizlere foodielerim. Bu listeyi kaydedin derim ve eklemelerinizi yorumlara beklerim..

En iyi Ocakbaşı
⭐️Ali Ocakbaşı / Gümüşsuyu @aliocakbasi
⭐️Tershane / Karaköy @tershanekarakoy
⭐️Naumpaşa / Beyoğlu @hotelnaumpasakonagi
⭐️4’ten 4’e / Beyoğlu @4ten4e_ocakbasi
⭐️Zübeyir / Beyoğlu @zubeyir_ocakbasi
⭐️Adana Ocakbaşı / Kurtuluş @adanaocakbasi
⭐️Sur Ocakbaşı / Fatih @surocakbasi
⭐️Peymane Ocakbaşı / Beyoğlu @peymane_ist
⭐️Çamlık Restaurant / Etiler @camlikocakbasi
⭐️Elit Ocakbaşı / Beyoğlu @elitocakbasi
⭐️Ali Haydar İkinci Bahar / Samatya @alihaydarikincibahar
⭐️Fiko Ocakbaşı / Yeniköy @fikoocakbasi
En İyi Et ve Kebap:
⭐️Kaşıbeyaz / Yeniköy @kasibeyazbosphorus
⭐️Hamdi / Eminönü @hamdirestaurants
⭐️Ramazan Bingöl @ramazanbingoletlokantasi
⭐️Nezih Kebap / Rumelihisar @nezih_1981
⭐️Beyti / Florya @beytilokantasi
⭐️Kalbur Et / Ataşehir @kalburetkebap
⭐️Akdeniz Hatay Sofrası / Fatih @hataysofrasi
⭐️Güvenç Konyalı / Sirkeci @guvenckonyali
⭐️Hatay Gurme / Ataşehir @hataygurme
⭐️Emin Usta -Karagümrük
⭐️Başköşe -Nişantaşı @nisantasibaskosetr
⭐️Çiya -Kadıköy @ciyasofrasi
⭐️Nusret @nusr_et
⭐️Gürkan Şef @gurkansef
⭐️Siirt Şeref Büryan Unkapanı
⭐️Tatbak Teşvikiye @tatbak_
⭐️Şeyhmuz Kebap /Çemberlitaş @seyhmuzkebap
⭐️Grill Polonez @grillpolonez
⭐️Uludağ / Florya @uludagflorya
Özel Mutfaklar
⭐️1924 İstanbul / Beyoğlu @1924istanbul
⭐️Neolokal / Karaköy @neolokal
⭐️360 / Beyoğlu @360istanbul
⭐️Toi / Kuruçeşme @toiistanbul
⭐️Pandeli / Eminönü @pandeliistanbul
2018’in en gözde mekanlarını listelemeye ve sizlerden eklemeler istemeye devam ederken
yıllar geçse de Çizgisini Bozmayan, Sizi Asla Yanıltmayan ve Şaşırtmayan Favori mekanlara değinelim diyorum.
İstanbul’un En Klasikleri
⭐️Lucca @lucca_style
⭐️Ulus 29
⭐️Sunset @sunsetgrillbar
⭐️Zuma @zumaistanbul
⭐️Papermoon @papermoonistanbul
⭐️Fenix / Etiler @fenix_istanbul
⭐️Cafe Wien @cafewiennisantasi
⭐️Frankie @frankieistanbul
⭐️Lacivert @lacivertrest
⭐️La Petite Maison @lpmistanbul
⭐️Spago @spagoistanbul
⭐️Salomanje @salomanje_
⭐️Zanzibar @zanzibarzorlu
⭐️Vogue @voguerestaurantistanbul
⭐️Da Mario @damarioist
⭐️Beymen Brasserie @beymenbrasserie
⭐️Serafina @serafinaturkiye
⭐️The galliard @thegalliard
⭐️Must Nişantaşı @mustnisantasi
⭐️Morini @istanbulmorini
⭐️Chalet Restaurant / Swiss Hotel
⭐️Pera Thai /Taksim @pera_thai
En Eğlenceli Mekanlar
⭐️Fenix @fenix_istanbul
⭐️Oda by venge @odabyvenge
⭐️La Boucherie @laboucherieistanbul
⭐️Angie /Bebek @angiebebek
⭐️Esnaf /Maslak @esnafmaslak
⭐️Greecology /Maslak&Cihangir @greecology
⭐️People @people_istanbul
⭐️Hazine @hazine_cihangir
⭐️Frankie @frankieistanbul
⭐️Akın Balık @akinbalik_karaköy
⭐️Jolly Joker @jollyjokervadistanbul
⭐️Çukur @cukur.maslak
⭐️Gizli Kalsın
⭐️La Boom @laboom_emirgan
⭐️Chef Meze @chefmezzeistanbul
⭐️Duble Meze @dublemezebar
⭐️Mor Meyhane @mormeyhanebeyoglu
⭐️Any
⭐️PeraAdalı @peraadali
En Şahsına Münhasır – Tarz Mekanlar
⭐️Havandan /Reşitpaşa @havandanistanbul
⭐️Ops Passage / Karaköy @apspassage
⭐️Cantine Del Frida /Pendik Marina @cantinedelfrida
⭐️Galista /Galata @galista.galata
⭐️Eski Büyükdere İskelesi /Sarıyer @eskibuyukdereiskelesi
⭐️Armada Teras /Cankurtaran @armadaistanbul
⭐️Escale / Kanyon @escalekanyon
⭐️Galvin @galvinnisantasi
⭐️Zeferan Restaurant /Sultanahmet Ajwa Hotel @zeferanrestaurant
⭐️Porter Bbq @porter_cadde
⭐️Leman Kültür & If Beşiktaş @lemankulturbesiktas
En Lezzetli Türk Mutfağı
⭐️Parsley Restaurant / Güneşli @parsleyrestaurant
⭐️Seraf Restaurant / Bağcılar
⭐️Hacı Abdullah Lokantası / Beyoğlu
⭐️Eşraf / Florya @esrafrestaurant
⭐️Mahkeme Lokantası / Karaköy @mahkemelokantasi
⭐️Kanaat Lonaktası /Üsküdar
⭐️Lades Lokantası /Taksim
En İyi Balıkçılar (Anadolu) 
⭐️Uskumru /Kanlıca @uskumrurestaurant
⭐️Villa Bosphorus /Beylerbeyi @villabosphorusbeylerbeyi
⭐️Doğa Balık /Beylerbeyi @beylerbeyidoga
⭐️Yedigül /Anadolu Kavağı @yedigulbaliklokantasi
⭐️Milto /Büyükada @buyukadamilto
⭐️Bebek Balıkçı /Pendik @bebekbalikcimarina
⭐️By Esat /Kalamış @byesatcek
⭐️Balıkçı Abdullah /Beykoz @balikciabdullah
⭐️Del Mare / Çengelköy @del_mare_istanbul
En İyi Balıkçılar (Avrupa) 
⭐️Yüksel @yukselbalik_
⭐️Mesca Mare /Bebek @pesca_mare1
⭐️Papalina /Ataköy @papalinabalik
⭐️Efe Balık /Yeşilköy @efebalik
⭐️Hasan Balıkçılar /Yeşilköy @hasanbalikcilar.1965
⭐️Park Fora /Kuruçeşme @parkforarestaurant
⭐️Takanik /Yeniköy @takanikbalik
⭐️Eleos /Yeşilköy&Beyoğlu @eleosofficial
⭐️Azure /Yeniköy @azurethebosphorus
⭐️Lagos /Menekşe @lagosrestorant
⭐️Balıkçı Sabahattin /Cankurtaran @balikcisabahattin
⭐️Ogün /Yeşilköy @ogunrestaurant
⭐️Balıkçı Kahraman /R.Kavağı @balikcikahraman
⭐️İskele Balık /Mimarsinan @iskelerestaurant
⭐️Fener Balık /Yeşilyurt @fenerlokantasi
⭐️Marmara Balık /Yeşilyurt @marmara.balik
⭐️Mavi Balık @mavibalikrest
⭐️Salaş Barınak /Rumeli Feneri
⭐️Mira Balık /Arnavutköy
Meyhaneler
⭐️Latife Hanım Meyhanesi /Beyoğlu
⭐️Beyoğlu Şehir Lokali /Beyoğlu
⭐️Galata Meyhanesi /Taksim
⭐️Üzüm Kızı Meyhanesi /Taksim
⭐️Nihavend Fasıl
⭐️Vitrin Meyhane /Etiler
⭐️Deniz Kızı Meyhane /Sarıyer
⭐️Filika Meyhane
Kahvaltı/Brunch
⭐️Marrakech Bosphorus /Emirgan @marrakechbosphorus
⭐️Sardunya @sardunyakarakoy
⭐️Çırağan @cpkempinski
⭐️Four Seasons @fsbosphorus
⭐️House Cafe Ortaköy @thehousecafe
⭐️Starbucks Bebek @starbucks_tr
⭐️Feriye Palace /Ortaköy @feriyepalace
⭐️Doğal Dükkan /Beykoz @dogaldukkan
⭐️Kemer Country Club @kemercountryclub
⭐️Moc @moctopagaci
⭐️Lokma /Bebek @lokmacafe
⭐️Emirgan Sütiş @emirgansutis
⭐️Ziya Şark Sofrası /Florya @ziyasarkflorya
⭐️Misk /Reşitpaşa @miskfloralcafe
⭐️Şazeli /Florya @floryasazeli
⭐️Grande Molo /Sarıyer @grandemolorestaurant
⭐️Mangerie /Bebek @mangeriebebek
⭐️Lucca @lucca_style
⭐️Van Kahvaltı Evi /Cihangir @vankahvaltievi
⭐️Çeşme Bazlama Kahvaltı /Nişantaşı @bazlama.kahvalti
⭐️Kale Kafe /RumeliHisarı @kale_cafe
⭐️Namlı Gurme /Karaköy @namlıgurme
⭐️Aşşk Kahve /Kuruçeşme @asskcafe
⭐️Kahve 6 /Cihangir @kahve6cihangir
⭐️Big Chef’s /Tarabya/A.Hisarı @bigchefscafe
⭐️Event Garden @eventgardenistanbul
En İyi Butik Oteller
⭐️Loryma -Bozburun @lorymahotel
⭐️Casa Lavanda -Şile @casalavanda
⭐️Museum Hotel -Kapadokya @museumhotel
⭐️Sign By Ersan -Bodrum @signbyersan
⭐️Sirene Luxury -Bodrum @sireneluxuryhotelbodrum
⭐️Ajia Hotel -Kanlıca @ajiahotelofficial
⭐️Primadonna Patara @primadonnapatara
⭐️Ağva Wineport Lodge -Ağva @wineportlodgeagva
En İyi Pizza
⭐️Pesto Italiano /Ormanada @pestoitalianoistanbul
⭐️Zanzibar /Zorlu Avm @zanzibarzorlu
⭐️Papermoon @papermoonistanbul
⭐️Miss Pizza /Şişhane
⭐️Pizzeria Pera /Asmalı Mescit @pizzeriapera
⭐️Grand Pizzeria /Göktürk @grandpizzeria
⭐️49 Çukurcuma @49cukurcuma
Sokak Lezzetleri
⭐️Odd Burger /Kadıköy @oddburger
⭐️Zula / Şişli @zulaistanbul
⭐️Baldır /Sirkeci @baldirsirkeci
⭐️Günaydın @gunaydinet
⭐️Virginia Angus /Eminönü&Nişantaşı&Ataşehir @virginiaangus
⭐️Burger Joint /Beşiktaş @burgerjointtr
⭐️JBurger /Caddebostan @jburger1977
⭐️Kebo @kebodiyetdusmani
⭐️Zürüm Dürüm @zurumdurum
⭐️Börekçi Recep /Bakırköy @borekcirecep
⭐️İzol Börek @izolborek
⭐️Isslama Köfte @isslamakofte
⭐️Tonton Baba @tonton.baba
⭐️Dürümcü Emmi /Kadıköy @durumcuemmi
⭐️DönerPlus @doner_plus
⭐️Snob @snobstreetfood
⭐️Ruhha /Kadıköy @ruhhakadikoy
⭐️Ranchero Meksika @rancheromexico
⭐️Bob Burger @bobs_bestofburger
⭐️Biber Burger /Beşiktaş @biberburger

⭐️Köfteci Yaşar /Eminönü

⭐️Erdal Usta /Göktürk -lahmacun

⭐️Çardak Büfe /Etiler Döner

⭐️Karadeniz Dönercisi /Beşiktaş

En İyi Tatlıcılar

Fatih Sarmacısı /Fatih – Pofuduk ve yumuşak bir pandispanyanın içine kayısı marmeladı sürülüp sarılıyor, sonra şerbetleniyor ve özel bir sarma halini alıyor @

Meşhur Balkan Tulumba & Dondurma /Alibeyköy – Çok özel bir tulumba tatlısı, dondurmayla yenmesinde fayda var @meshurbalkantulumba

Köşkeroğlu /Karaköy @koskeroglu1946

Hatay Ekol Künefe /Üsküdar/Kadıköy/4.Levent/Ümraniye/Ataşehir @ekolkunefe

DilimPizza /Yeşilyurt -Suflesi efsanedir

İnci Profiterol /Beyoğlu -Profiterol

Manolya Pastanesi /Göztepe -Profiterol @manolyapastaneleri

Abbas Waffle /Bebek

Pelit Pastanesi -Pastaları, tatlıları, çikolatası her zaman en iyi @pelitonline

Tilla /Erenköy Lokma @tillalokmaevi

Bolulu Hasan Usta /Sirkeci @boluluhasanustaofficial

Murat Muhallebicisi /Karaköy @karakoymuratmuhallebicisi

Savoy Pastanesi /Sıraselviler @savoypastanesi

Asuman /Moda

Şekerci Cafer Erol, Kadıköy @sekercicafererol

Ali Muhittin Hacı Bekir /Eminönü

7 Künefe /Kurtköy @7kunefe

Özikizler Künefe /Beylikdüzü @ozikizlerkunefe

Boris’in Yeri /Fatih -Ekmek kadayıfı @borisinyerii1936

Arif Erçelebi /Beylikdüzü -Közde künefe @arifercelebibeylikduzu

Hafız Mustafa /Sirkeci Lokum, baklava ve tüm tatlıları @hafizmustafa1864

Güllüoğlu /Karaköy @karakoygulluoglu

Baylan Pastanesi /Bebek/Kadıköy -Kup Griye ve tüm tatlılar @baylanistanbul

Hatay Gurme /Ataşehir Künefe, Belluriye, Hasır Tatlısı @hataygurme

Kukis /Acıbadem @kukisacibadem

Tatlıcı Safa /Eminönü @tatlicisafaofficial

Şirin Fırın /Galata @galatasirinfirin

Share.

About Author

Leave A Reply