Mekanlar

Alta Nişantaşı – Sezen Aksu’nun Bir Zamanlar Oturduğu Ev

Nişantaşı’nda çok samimi ve güzel bir mekana gittim.

Öncelikle çok tatlı bir mekan Alta Nişantaşı. Sıcak, konforlu dekorasyonu ve bohem bir ruhu var.

En dikkat çeken yanı ise restoranın: ‘’İyi yemeği, rahat ve keyifli bir ortamda, göreceli makul fiyatlar ile sunma’’ felsefesi.

Rahat atmosferi ve erişilebilir fiyatları ile Nişantaşı’nın mahalle kültürünü yaşatan yemek sever mekanı Alta, mevsimsel tazeliğe göre 3 ayda bir yenilenen menüye sahip olan bir Şef restoranı. Özgün kokteylleri ve keyifli müzikleriyle de bölgenin keyifli mahalle restoran barlarından biri.

Burada öyle bir atmosfer yaratılmış ki amaçlananın herkesi rahat ve evinde hissettirmek, güzel yemek, güzel içki ve güzel müziği insanlarla paylaşmak olduğunu hemen görebiliyorsunuz.

Alta Nişantaşı, Pazar hariç haftanın 6 günü açık. Özel davet ve organizasyonlar için de kapatılabiliyor. Çok sayıda nikaha ve özel partiye de ev sahipliği yapmış. 

“Mahallenin yemek sever mekanı” sloganı ile yola çıkan restoran, güne öğle servisi ile başlıyor. Hafta içi keyifli bir akşam üstü barı atmosferi sunarken, haftasonları ise yemek sonrası hızlanan müzikleri ile gece kulübü öncesi ara mekan şekline bürünüyor. Oldukça keyifli bir yer muhakkak kaydedin burayı. Ama şunu belirtmekte de fayda var özellikle hafta sonları rezervasyon yaptırırsanız iyi olur.

ALTA İtalyanca’da yüksek ve yükselmek anlamına gelen bir kelime. 

Girişte Süleyman Nazif sokağa bakan salonu da dahil 3 bölümden oluşan bir mekan. Girişin sağındaki koridoru takip ettiğinizde 30 kişilik kapalı alana ve en sonunda da barının da olduğu dev bir şemsiyeyle korunan açık salona ulaşıyorsunuz. Mekana girdikten sonra, barına doğru giden koridorda açık mutfak sizi karşılıyor.

Ne Yenir, ne içilir?

Mevsimine göre üç ayda bir yenilenen yemeklerin bazıları aslına uygun, bazıları da özgün dokunuşlarla yorumlanarak sunuluyor. Soslar ve ekmekler ev yapımı. Sunumlarda sadelik ön planda.

Yeni güncellen menüsüden seçtiklerimiz:

Dana Carpaccio

Pancar Tartar

Ilık Karnabahar – Balkabağı Salatası

Ağır ateşte pişmiş Dana Kaburga

Fırınlanmış Minekop

Bu arada kokteyller konusunda çok iddialı bir mekan. Ben şahsen çok beğendim. 

Detaylar için youtube videomu izleyebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir