Mekanlar

Barboon By Atlas Balık | Arnavutköy’ün Boğaz Manzaralı Harika Balıkçısı

Bugün Arnavutköy’ün Boğaz manzaralı güzel balıkçısı Barboon By Atlas Balık’taydım.

Yıllardır bildiğim ve insanlardan da sıkça duyduğum bir mekandır ama daha ilk kez gitmek nasip oldu. Gerçekten lezzetlerinden çok etkilendim ve burayla geç de olsa tanıştığıma çok memnun oldum. 

Hem iyi balık yiyebileceğiniz hem eşinizle dostunuzla uzun uzun oturarak keyif yapabileceğiniz bir yer ve İstanbul Boğaz hattının gerçekten çok başarılı balık restoranlarından bir tanesi Barboon By Atlas.

Mezeleri, ara sıcakları çok çeşitli ve lezzetli, balıkları her zaman taze ve balığı kurutmadan çok iyi pişiriyorlar. Dekorasyonu, ortamı çok hoş, servis ve hizmet kalitesi iyi. Kendinizi rahat hissettiğiniz bir yer. Harika Boğaz manzarası da cabası. Daha ne olsun ki?

Henüz keşfetmemiş olanlar için denemeye değer bir yer bence. 

Gelelim lezzetlere…

Burada her gün balık menülerinin yanı sıra aşağı yukarı kırk çeşit meze ve otuz çeşit ara sıcak sunuluyor. 

Hardal soslu levrek marine, levrek mezesi, balıktan içli köfte, levrek pazı sarma, lakerda, kara kuyu ve kalamar ızgara en favori ürünler. 

Yediğim mezeler arasında bir tanesine bile eh idare eder diyemem. Hepsi gerçekten çok başarılıydı. Ahtapot söğüş bembeyaz, yumuşacık ve lezzetliydi. Çok sevdiğim bir meze olan Levrek Marinin hem hardallısı hem de ayrıca fesleğen soslusunu denedim mükemmellerdi. Girit Ezmesi burada dört peynirle yapılıyor ve yorumlanışı oldukça iyi. Kalamarın yağını içine çekmeden pişmiş olması, etli, dolgun, ufak ve yumuşak olması, karides güveçte kullanılan tereyağının kalitesi, fava, humus, patlıcan ezmesi gibi klasik mezelerin en yalın haliyle ve lezzetli sunumu, lakerdanın tuz oranlamasının başarısı, yoğun acılı atomu, soğanlı domates salatası, salataların güzel sosları…

Anlayacağınız yediğim her ürüne bayıldım. 

İnanılmaz keyifli bir yemek oldu. Ortam, ambiyans, servis ve hizmet kalitesi açısından da memnun eden bir yer. Akşamları çok dolu oluyormuş.

Rezervasyon yapmanızı öneririm.

Detaylı youtube videosunu izlemeniz için aşağıya bırakıyorum.

Barboon By Atlas Balık | Arnavutköy’ün Harika Balıkçısı

youtu.be

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir