Mekanlar

Madhu’s İstanbul – İstanbul’un Görkemli Hint Restoranı

İstanbul’da Yeni Açılan Olağanüstü Şıklıkta Bir Hint Restoranıyla tanıştıracağım sizi. Dün akşam yemek yeme fırsatım oldu. İnanılmaz etkilendim. Son yıllarda hem dekorundan, hem ortamından, hem şıklığından ve aynı zamanda lezzetlerinden bu kadar etkilendiğim çok az yer olmuştur. İşte burası cidden insanda etki bırakmayı başaran nadir restoranlardan..

Madhu’s; Londra’nın en ünlü ve lüks lokasyonlarında şubeleri bulunan ve 4 kuşaktır devam eden meşhur bir Hint Restoran zinciri.

İngiliz Kraliyet Sarayı’ndaki davetlerde yıllardır menüleri hazırlayan ender restoranlardan bir tanesi olmakla beraber Hint mutfağı üzerine hizmet veren tek restoran. Londra dışındaki ilk şubesi @swissotelthebosphorus ‘da açıldı.

Geleneksel Hint yemekleri yanı sıra restoranlarının görkemli iç mimarisi, yüksek standartlı servis anlayışı, kalitesi ve yılda 500’e yakın yaptığı Hint düğünü ile de bilinen bir mekan.

Menüde İngiltere eski prensi, şimdiki ünvanıyla Kral Charles için özel olarak tasarlanan restoranın kendine has ve en özel lezzetlerinden oluşan bir tadım tabağı var. İsmi royal Thali. Denemelisiniz.

İddia ediyorum burası Hint mutfağını sevmeyene bile sevdirecek bir yer. Yemeklerin hepsinde derinlik var. Tek boyutlu, iki boyutlu değil, üç boyutlu lezzetler diyebilirim. Hiçbirinden tek bir aroma almıyorsunuz. Önce acı, sonra limon aroması, en son nane aroması alıyorsunuz mesela. Aşama aşama farklı tatlar bırakıyor ağızda. İlk çiğnediğinizde aldığınız lezzetin damakta bitişi çok farklı. Mutlaka keşfetmeniz gerekiyor burayı.

4 kuşaktır kendi reçetelerine sahip çıkan, farklı reçeteleri kolay kolay kabul etmeyen Restoranda aileye yeni bir reçete katan tek şef de Group Executive Chef Amaardeep Anand olmuş. Yemeği: Prawn Moilee Curry (Acılı, Hindistan cevizli jumbo karides. Zerdeçal, zencefil, hardal tohumu ve köri yaprakları ile lezzetlendirilmiş) efsane bir yemek, mutlaka denenmeli..

Kendisi de şuan Madhus İstanbul’un başında. Youtube videomda yaptığımız söyleşiyi izleyebilirsiniz.

Madhu Türkçe tatlı tonton anlamına geliyor. 

Yemeklerin %95’i içerisinde 22 farklı baharatın olduğu massala karışımıyla hazırlanıyor. 

Bahçe alanı yeşillikler içinde ve çok güzel. Ekim ayı itibariyle çeşitli etkinlikler olacak. Çember şovları, kısa müzik performansları, dans şovlarıyla ortam daha da renklenecek. Yemek yerken sürpriz şovlarla karşılaşabilirsiniz.

Girişteki devasa Budha heykelleri, mobilyalar, heykeller, tabaklar, bardaklar, abajurlar, duvar resimleri gibi tüm dekorasyon bu restoran için özel yapılmış.

Ortada çok şık bir bar var. Hint kültürüne özgü malzemelerle yapılan çeşitli signuture kokteyller yapıyorlar.

Müzik tarzı: Ethnic house-organic house tarzında yani dinginlik veren, sakin ve huzurlu müzikler eşlik ediyor yemeğinize..

İçeride 14 kişilik bir vip oda var. 

Puro odası da oldukça şık ve donanımlı.

17:00 – 02:00 arası açık.

Tüm detayları içeren youtube videom aşağıda…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir