Mekanlar

Söz ve Nişan Çikolatası Yaptırmak İsteyenler İçin Öneri: Tatlistan

Bir çikolatanın ömür boyu hatırı vardır!

Geçtiğimiz günlerde bir arkadaşın kız isteme merasimine kısmen de olsa tanıklık ettim, en azından hazırlık aşamaları, yani o büyük güne 10 gün kala eksiklerin tamamlanması aşamasına…

Daha önce söz ve nişan gecelerine ya da kız isteme merasimlerine uzaktan tanıklık etmişliğim olmuştu ama bu heyecanın nasıl bir şey olduğunu bu kadar yakından görmemiştim hele de son günlere kalmış bir hazırlık olması sanırım aklımda iyice yer edinmesini sağladı. Herhalde “kız isteme merasimi” başıma gelirse yeteri kadar tecrübeliyim diyebilirim.

Arkadaş, öncesinden kıyafetlerini hazırlamış, gelin hanıma sunacağı çiçekleri ayarlamış, hatta ve hatta kızın anne-babası bir şey sorarsa nasıl cevap vermesi gerektiği konusunda biraz ipucu da almış ama tabi nerden bilsin kız ailesinin neler soracağını, “tedbir işte” demiş ve öğrenmiş bir şeyler… Neyse son kız isteme merasimine 10 gün kadar kala tesadüfen aradım, ne yaptığını sordum. Başladı bir konuşmaya bir türlü susmak da bilmedi! “Onu aldım, şunun için şunu yaptım falan filan.” Neyse dedim iyi bari güzel bir gece olur” dedim ve telefonu kapattım aradan bir 10 dakika geçmedi ki bu defa kendisi beni aradı ama heyecanlı heyecanlı konuşuyor “Kankiii! Söz nişan çikolatası nereden bulabilirim?” eh, tam da adamına sordu, sanki daha önce böyle bir şey aldım (tabi bunu ona söylemedim). “Hallederiz dedim” ve hemen internet sitelerinde gezinmeye başladım, nerede ne bulabilirim, böyle bir şey var mı onu da bilmiyorum ya… Neyse araştırırken tatlistan.com diye bir siteye girdim, bir de ne göreyim! Bir sürü çikolata modeli. Doğrusu ben o kadar çikolata modelinin olduğundan bile habersizdim, şaşkınlıkla hemen sitenin menülerini tıklamaya başladım ve “işte buldum” dedim… Söz ve nişan çikolataları kategorisinde envai çeşit seçenekler var ve önümüzde de tam tamına 10 gün var, tabi ki siparişlerin bu kadar uzun sürede elime geçmeyeceğini düşünerek hemen değerli arkadaşıma ilettim ve o da güzel bir model beğenerek eksik kalan yanı da tamamlamış oldu.

Mutlu son, güzel bir gece

Kız isteme merasimlerinde bence olmazsa olmaz şeylerden biri ağızların tatlanmasıdır hoş geleneksel olarak bu zaten yapılan bir şeydir ama bence artık klasik tatlılardan sıyrılmanın zamanı geldi. Hele ki yaz aylarında söz veya nişan yapılacaksa kesinlikle tatlılardan, baklava, kadayıftan uzak durulması gerekir, çünkü o sıcağın üstüne bir de ağır bir tatlı hiç de iyi olmayacaktır, zaten erkek yeterince stres içinde olacak bir de tatlı ikramı ile boncuk boncuk ter dökmesin bence. Söz ve nişan çikolataları, bence alınması gereken en güzel tatlılardandır. Bir de baklava veya diğer tatlılarda bilirsiniz klasik bir tepsi olur, üzerine de dizilmiş tatlılar olur yani görsellikten son derece uzak bir şey… Ama yeni nesil çikolatalar böyle değil, söz ve nişan çikolataları, özel olarak tasarlanır. Tektaş yüzüklü gümüş söz nişan çikolatası, makaslı söz nişan çikolatası, sonsuzluk söz nişan çikolatası, isimli söz ve nişan çikolatası gibi çok farklı modellerin olduğu bu kategori bence kesinlikle değerlendirilmesi gerekir. En azından klasik tatlı ikramlarından sıyrılarak daha modern bir hava yaratmak için bunun yapılması gerekir.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir