Mekanlar

Hane Çikolata & Kahve

Günün her saatinde her türlü ruh haline iyi gelen konuya komşuya eşe dosta eli boş gitmekten kurtaran en pratik çözümdür çikolata! Mutluluk kaynağı olan bu nimet, tropik kakao ağacının tohumlarıyla yapıldığından bizim topraklarımıza girmesi bayağı uzun sürmüş. İtalyan bir gezgin ilk olarak İzmir’den girişini gerçekleştirmiş (1639) sonra Osmanlı’ya yayılmış. Tam manasıyla bir keyif yiyeceği, sevmeyeni olabileceğini sanmıyorum. Bu sebeple hepinizin ilgisini çekeceğini düşündüğüm Acıbadem ve Kadıköy’de şubeleri bulunan Hane Çikolata’dan bahsedeceğim bugün…

Hane Çikolata & Kahve içeriden gelen çikolata kokusu ve gözünüzün önünde duran taze çikolata dolabıyla cezbedici, sevimli, minik ve butik bir cafe. Belçika çikolatası ve taze meyveler ile hazırlanan tatlıları da birbirinden şahane. Bunun yanında el yapımı spesiyal çikolatalar, soğuk ve sıcak içecekler de bulunuyor. Glutensiz ve vegan çeşitleri de bulunan çikolatalarda, özellikle pirinç unundan yapılanlar ve farklı içeriklere sahip olan trüff’ler en çok ilgi çekenler arasında. Sunumlar çok hoş, kendilerine özel tarifler ile hazırladıkları tatlılar ve onlara verdikleri eğlenceli isimler ayrı güzel. Çikolatası çok lezzeti, kıvamı, malzemelerin tazeliği ve sunumu oldukça başarılı. Öğüttükleri taze kahveleriyle lezzetli Türk kahvesi içebileceğiniz bir yer olması çok önemli.

Bol çikolatalı tatlılarıyla popüler hale gelen Hane Çikolata’nın kendinizi asla mahrum bırakmamanız gereken 5 spesiyal lezzetinden bahsedeceğim.

Görür görmez insanda heyecan yaratan ‘’Adrenalin’’; cevizli brownie, magnolya kreması, bisküvi, antep fıstığı, çilek ve Belçika çikolatası ile yapılıyor. 16 TL

Çikolatanın mutlulukla ilişkisine ispat olsun diye yaratılan ‘’Serotonin’’; çilek, bisküvi, fındık, sütlü ve beyaz çikolata ile eritilmiş Belçika çikolatası ile yapılıyor. 16 TL

Karadutlu dondurma sevenler için ‘’Maça Kızı’’ nefis bir seçenek; el yapımı karadutlu vanilyalı dondurma, çilek, bisküvi, fındık, ekstra sütlü Belçika çikolatası ile yapılıyor. 17,5 TL (yazın yapılıyor)

Diğer favori tatlılar olan ‘’Endorfin’’; el yapımı cevizli brownie, pastacı kreması, muz, çilek, eritilmiş sütlü Belçika çikolatası ile 16 TL ve ‘’Triptofan’’ ise; bisküvi, çilek, pastacı kreması, muz ve eritilmiş sütlü Belçika çikolatası ile yapılıyor. 16 TL

İçecekler kısmında da; sıcak çikolata, Türk kahvesi, çikolatalı Türk kahvesi, sahlep, filtre kahve, çay, süt, cold brew, soğuk çikolata, Hanespresso, soğuk çay meyve suları ve yazın ev yapımı limonata da mevcut.

Konsepti, atmosferi insanı sımsıcak sarıyor, tasarımı çok tarz, çalışanları ortamla çok uyumlu ve güler yüzlü kahvenize keyif üstü keyif katıyor. Kaliteden ödün vermedikleri apaçık görünüyor. Kendinizi alamayacağınız çilekli ve çikolatalı tatlılarla dolu içinden çıkamayacağınız bir dükkan yapmışlar.

Özel günlerde sevdiklerinizi değerli kılacak kişiye özgü sunumlarla nefis hediyelik çikolatalar yaptırabilirsiniz. Sevgililer günü de yaklaşıyor.

Hane Çikolata’nın Acıbadem ve Kadıköy’de şubeleri bulunuyor.

Kahve Kokan, kafa açan, sendromsuz ve renkli bir hafta diliyorum herkese…

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir