Mekanlar

Kuleli Yakamoz Restaurant: İstanbul’un tadı boğazda, boğazın tadı Yakamoz’da çıkar!

Şu İstanbul’un en sevdiğim manzaralarından ve en görkemli bulduğum yapılarından biri hatta liste başı Kuleli Askeri Lisesi’dir. Bu müthiş manzaraya en güzel bakan yer de Kuleli Yakamoz Restaurant’dır. Büyüsüne kapılmamak imkansız. Sanki denizin üstüne masa atmış gibisiniz. Bir yandan Çengelköy’ün o asırlık çınarları altında yeşille ve doğayla iç içe, bir yandan da ışıl ışıl Boğaz manzarasına ve İstanbul’un güzelliğine baka baka şehrin yoğun ve yorucu kalabalığından uzak rüya gibi saatler geçirebiliyorsunuz burada.

2009’dan bu yana İstanbul’luların en sevdiği restoranlarından biri olan Kuleli Yakamoz Restaurant balık, et ve tavuk çeşitleriyle, güzel kahvaltılarıyla her zevke hitap eden bir tatlı bir mekan olmuştur.Hafta sonları Boğaz manzaralı mekanda sunulan zengin açık büfe kahvaltı 70 TL.  Hafta içi günlerde de serpme ve kahvaltı tabağı şeklinde sunuluyor. 35 – 45 TL.

Kuleli Askeri Lisesi’nin ihtişamı ve Boğaz Köprüsü’nün ışıl ışıl görüntüsü ile alkolsüz bir restoran olma özelliğini tek başına taşıyan Kuleli Yakamoz Restaurant’ın Ramazan’da canlı fasıl eşliğinde sunulan boğaz manzaralı iftarı 95 TL.

Çorba, iftariyelikler, yöresel peynir tabağı, zeytinyağlı ve meze tabağı, çiğ köfte, Yakamoz Bahçe Yeşillikleri Salatası ile başlıyor, Paçanga Böreği, Etli Kara Lahana Dolması ve Fındık Lahmacundan oluşan ara sıcak tabağı ile devam ediyor. Ana yemeklerde kekik soslu Kuzu Tandır, Mantarlı Çoban Kavurma, Taze Baharatlı Piliç Izgara, Dalyan Köfte veya Tas Kebap seçeneklerinden birini seçiyorsunuz. Ramazan pidesi, yöresel Antep Tatlı Büfesi, mevsim meyveleri büfesi ve sınırsız sıcak soğuk içeceklerden oluşan nefis bir iftar menüsü ile Boğaz keyfinizi katlıyorsunuz. Sahurda da açıklar.

Boğaz’ın en güzel semtlerinden biri olan Çengelköy’de Boğaz’ın manzarasını panoramik çevreleyen, bir yanı Kuleli Askeri Lisesi diğer yanı Boğaz köprüsünü gören çok özel konuma sahip Kuleli Yakamoz Restoran, kendini özel hissetmek isteyenler için ayrıcalıklı bir mekan. Etrafta yeşil ve mavinin hakim olduğu, huzur dolu bir nefes almak isteyen herkesi güler yüzle karşılayan Kuleli Yakamoz Restaurant düğün, nişan, kına, doğum günleri gibi farklı organizasyonlarınıza da ev sahipliği yapıyor.

Keyifli bir boğaz turunun ardından Kuleli Yakamoz’da lezzet molası verebilir, seyrine doyulmaz manzarası ile bu keyfi siz de yaşayabilirsiniz

Sahurda da açık.

Otopark ve vale hizmeti mevcut.

Menüden seçmeler: Beyran 17,50 TL ve Balık Çorbası 15 TL, Pizza ve Pideler (19 -27 TL), Tavuk, et ve balık çeşitleri (35 – 46 TL)

Adres: Kuleli Cad. No: 69 Çengelköy – Üsküdar – İst.
Tel: 0216. 318 95 05 Fax: 0216. 321 39 50 Gsm: 0530. 315 16 85

bilgi@yakamozbalik.com

www.yakamozbalik.com

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir