Mekanlar

Kaşıbeyaz Balık: Balığın Sanat Eserine Dönüştüğü Yegane Yer

Florya’da 1999 yılında hizmet vermeye başlayan K Balık, ana salonunda 190, VIP salonunda 50, yazlık bahçesinde ise 150 kişilik kapasitesi ve donanımlı çocuk odasıyla her daim sevilen, her daim iş yapan ayrıcalıklı bir balıkçıdır.

 

resim-170924FL

resim-171257BW

Kaşıbeyaz Balık Restoranı’nın deniz kenarında olmamasına rağmen tam 16 senedir civarda en iyi iş yapan balık restoranları arasında olmasının sebebini kalitesine ve lezzetine dayandırmak hiç de zor olmasa gerek. Balık hep aynı balıktır, tüm restoranlar aynı denizden çıkan balıkları aynı yerlerden alır, ama balığı pişimek bir sanattır. Restoranlar da işte tam bu noktada ayrılır. Kaşıbeyaz Balık’ın müdavim müşterilerce çok sevilen ve ünlenen şefi Adem Çınar balık pişirme işinde tam bir sanatçı, tabaklar birer sanat eseri gibi geliyor sofranıza. Bununla beraber Kaşıbeyaz’ın tüm restoranlarında olduğu gibi K Balık da şık ve elegan ortamıyla sizi özel hissettiriyor. Eşinizle, dostunuzla, ailenizle, sevdiklerinizle, çocuklarınızla gelip rahat edeceğiniz, servis kalitesinden, hizmetten memnun kalacağınız, lezzet konusunda da garanti altında olduğunuz bir Balıkçı burası.

resim-171046DA

Tertemiz beyaz örtüleri, hijyen mutfağı, pırıl pırıl ortamı, ferah bahçesi, geniş iç mekanı, yüksek tavanı, birbiriyle dipdibe olmayan, mesafeli masa düzenlemesiyle rahat ve huzurla keyif yapacağınız bir mekan. Kaşıbeyaz Lezzet Grubu’nun tüm restoranlarında garson ve personelin eğitimli ve çok farklı oluşu benim herzaman dile getirdiğim ve çok takdir ettiğim bir durum. Yetişmiş, işi bilen, yemeği bilen, müşteriye yardım etme ve gerekirse yemekler konusunda yönlendirme kapasitesine sahip, kaliteli, kibar garsonlarla muhattap oluyorsunuz. Bu da o restoranın aurasını ve enerjisini yükseltiyor. Daha seveceğiniz bir hale getiriyor. Benim çok önem verdiğim bir husustur. Nefret de ettirebilirler, daha çok da sevdirebilirler. Hatta inanın ki kötü servis, yanlış servis ekibi insanın o restorandan ayağını çekmesine bile sebeptir. En azından benim için öyle. Adeta servis elemanı yetiştiren bir okul gibi gördüğüm Kaşıbeyaz’ın bu konuda Türkiye’de ilk sıralarda olduklarını düşünüyorum.

resim-171547EJ

resim-171700QB

resim-171817BA

 

Şef Adem Çınar ve ekibinin hazırladığı mezeler lakerdadan karidese, ıstakozdan ahtapot salatasına, kalamardan deniz mahsullü içli köfteye kadar günlük deniz ürünleri ile geniş ve lezzetli bir çeşitlilik sunuyor. Dil Menüer, ahtapot tandır, kağıtta balık, tuzda ızgara balık ve kalkan tandır ise K Balık müdavimlerinin vazgeçemediği lezzetlerden bir kaçı.

resim-172112ZU

resim-172339YD

Balık çorbası çok lezzetli. Herzaman içerim, herzaman da beğenirim. Özellikle bebekli veya çocuklu ailelerin can simidi görevini görüyor bilginize. Salatalar çok çeşitli, göbek, roka, çoban, akdeniz, ince kıyım yeşi salata, Kaşıbeyaz usulü salata, ince kıyım peynirli yeşil salata, karidesli peynirli çoban salata, karidesli peynirli ince kıyım yeşil salata. Hepsi kulağa çok hoş geliyor değil mi? Önerim Karidesli Peynirli İnce Kıyım Yeşil Salatayı tatmanız.

resim-174518HF

resim-174359TN

resim-173713MR

resim-175607BB

resim-173026ZT

resim-173138BL

Kaşıbeyaz Balık oldukça çeşitli mezelere sahip ama mezeyle boş yere karın doyurmak yerine Suat Kaşıbeyaz’ın da haklı deyimiyle: Balığın ara sıcaklarıyla şov yapıyorlar. Balık Köfte ve Deniz Mahsüllü Kokoreç, Deniz Mahsüllü İçli Köfte ve Balık Şinitzel mutlaka ama mutlaka tatmanız gerekenlerden! Gerçekten değişik ve lezzet fırtınası kıvamında. Karides Güveç, Kalamar ızgara ve tava, Ahtapot Şiş gibi klasik ara sıcaklarda da fark yaratmış durumdalar.

resim-172445ZX

resim-173907ZC

Kaşıbeyaz Usulü Kiremitte Balık, Buğulama Balık, Tuzda, Kiremitte, Kağıtta Balık, Jumbo Karides ve ızgara balıklar ana yemeklerin temelindeki çeşitlemeler olarak oldukça başarılı. Her seferinde başka bir lezzeti keşfetme arzusu uyandırıyor. Bu restoranın güzel yanı ne yerseniz yiyin memnun kalıyor olmanız.

resim-174051FP

resim-174250WP

resim-174909PQ

resim-175021XB

Badem Kayısı Tatlısı, Fırında Tahin Helvası, Kaymaklı Ayva Tatlısı, Cevizli Kabak Tatlısı, Çikolatalı Sufle, Krep Süzet gibi enteresan ve oldukça lezzetli bir tatlı menüsü var. Kaşıbeyaz’ın mutfağından çıkan herşey güzeldir. Güvenle yemek yiyebileceğiniz, sevdiklerinizi de gönül rahatlığıyla yönlendirebileceğiniz bir yerdir.

Bilirsiniz her yazımda önem verdiğim bir husus olan ‘’Sporcuyla dost yemekler’’ kriterimi yüzde yüz sağlayan bir restoran burası. Balığın insan vücudundaki gevşeyen deriyi çekip yapıştırma özelliği ve zengin protein değeri sayesinde hem spor yapanlara hem de sağlıklı beslenmeye özen gösterenlere her daim oldukça zengin olan balık tezgahından çeşit çeşit ızgara balıklarıyla Kaşıbeyaz Balık Restoranı’nı öneriyorum.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir