Mekanlar

Gürkan Şef Steakhouse: “Et’in Jönü” nden Çok Şık Sofralar…

resim-192125LL

Türkiye’nin ilk diplomalı kasabı, et uzmanı Gürkan Topçu’dan yepyeni ve sıra dışı bir Steakhouse konsepti olan Gürkan Şef Steakhouse’da etkileyici bir ziyafet yaptım. Hala aklımdan fikri, damağımdan lezzeti gitmiş değil. İstanbul’un seçkin semti Nişantaşı’nda stil sahibi, rengarenk, kıpır kıpır ve aurası yüksek bir mekan burası, tıpkı sahibi Gürkan Sef gibi… Gidilmesi sart olan bir yer. Eşinizle, dostlarınızla, sevdiklerinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz samimi bir atmosferi var. Özel günleriniz, kutlamalarınız, iş toplantılarınız için de doğru bir adres olacağını düşünüyorum.

resim-190759KG

resim-192416NN

Yalova’da bulunan özel besi çiftliklerinde üretilmiş Premium etleri sertifikalı kasaplar tarafından uzmanlıkla dinlendiriliyor ve Şef Gürkan Topçu ustalığıyla konuklara sunuluyor. Onlar için mutfak bir sanat dalı, tüm yemekleri bir sanatçı titizliğiyle hazırlaniyor.

resim-192249CY

70 kişilik bu mekana müdavim müşterileri sıkı sıkıya bağlı. Çünkü Gürkan Şef’in titizlikle yaptığı et işleme ve pişirme teknikleri yanında, müşterileri ile kurduğu yakın ve samimi temas sayesinde İstanbul’da et denince akla ilk gelen adres olma özelliğini taşıyor burası. Gürkan Topçu’nun kendi hazirlamis oldugu menüde; Gürkan Şef Şato, Gürkan Şef Vals, Gürkan Şef Kobe, Gürkan Topçu’nun  kendi icadı olan Şehvet Tatlısı ve bunun gibi birbirinden sürpriz lezzetler bulunuyor. Nefis ızgara ve steaklerden oluşan zengin menünün yanisira Şef Gürkan Topçu’ya ait, tarifi sır gibi saklanan çok özel tatları da sadece Gürkan Şef Steakhouse’da buluyorsunuz. Kendi yarattığı yemeklerin patentlerini bile almış. Mutlaka denemelisiniz, burada orjinal işler yapılıyor.

resim-191034LZ

resim-191357WW

Ilginç ve sıradışı bir başlangıç olarak masanızda muhakkak yerini alması gereken ‘’Et’şi’’ Gürkan Sef’in kendi keşfi, üstelik patentini de almis bu yemeğin.  Japonlar’in sushisi varsa bizim de Et’simiz var. Yaratici zekaya bakar misiniz? Çiğ eti çeşitli baharatlarla işleyerek bir nevi pişirmiş, Türk damak tadına uysun diye de etafını antep fıstığı ve susamla çevrelemiş. Mutlaka denemelisiniz.

resim-191304CM

resim-191130TD

Ara sicak olarak “Cheddarli füme” olay bir lezzet. Dilimlenmiş fume etleri sadece cheddar değil pek çok çeşitli peynirlerle lezzetlendirilmiş. Içinde rokfor peyniri bile var… Özel baharatlarla zenginleştirilmis super bir lezzet, mutlaka tadilmali. Tabi kendileinin üretimi olan o mükemmel ekşi mayalı beyaz ekmeği içine banarak yenmesi gerekiyor. Gürkan Şef’im de sağolsun masada yeme stilini çok güzel gösterdi. Iştahımı tavana fırlattı.

resim-191452RR

Son yıllarda yediğim en yumuşak, en lezzetli ve en havali T-Bone Steak’i Gürkan Şef’te yedim diyebilirim. Şef Masaya süper bir sunumla gelen eti kendi elleriyle kesti, parçaladı, hazirladi ve sicak tabakta sundu. Tam bir şovdu. Çok etkileyiciydi. ‘’Bu et nasıl bu kadar güzel olabilir’’ dediğimde bana hayvanın dünyaya geliş serüveninden lokmam haline gelişine kadarki süreci hiç üşenmeden anlattı. Sayesinde junior kasap diplomasi almış kadar oldum. İşte işinibu kadar derinine, bu kadar iyi bilen ve işine aşık olan bu başarıyı yakalıyor.

resim-191637MU

resim-192215WNDana etinden kuzuya geçişte yediğim acılı ananas da damağı sıfırlama görevi görüyor. Şef ananasa pul biber ekleyerek yine sıradışı ve isabetli bir dokunuşla başka bir cazibe katmış. Etin prensesi olan bu ananasın ismi Deliveren.

resim-191752NZ

Süt kuzusundan kuzu kafes Şef Gürkan Topçu ustalığıyla sunuluyor. Onun için mutfak bir sanat dalı, tüm yemekleri bir sanatçı titizliğiyle hazirliyor, izlerken hem oğreniyor hem de eğleniyorsunuz. Aurasi mükemmel, insanlari kendine ve mekanina bağlıyor.

resim-191956CP

Et Spaghetti, inanılmaz bir lezzet. DananIn olabilecek en güzel hali mi desem? Benim favorim olur kendisi. Parmesan ve sade yağ ile enfes bir hale getirilmiş.

Gürkan Şef de benim gibi sporcu dostu. O da sporu ve sağlıklı beslenmeyi hayat standardı haline getirmiş bir insan. Her mekanda özellikle üzerinde durduğum bir husus olan ‘’Sporcu Dostu Yemekler’’ kriterimi etin işlenmemiş saf haliyle yani saf protein olarak alıyor olmamız açısından yüzde yüz sağlayan bir mekan burası. Tatlı bölümünde bile sporcu dostluğunu konuşturmuş, dana ne olsun?

resim-192044QW

Gürkan Sef’in kendisine ait ve tescilli tatlısı olan “Sehvet Tatlisi” ile süper bir kapanış yapiyoruz. Un, yağ ve şekerin olmadığı, içerisinde keçi boynuzu pekmezi, hurma ve gizli 7 cesit malzemenin daha bulunduğu dehşet bir lezzet adeta. Sağlıklı beslenenlere ve sporculara uygun bir tatli tabağı bu. Beraberinde gelen diğer tatlılar: dondurmali kabak tatlisi ve tel kadayif, antep fistigi ve sade yagdan yapilan fistikzade. Tarz bir tasarim olduğu kesin! Ve inanılmaz lezzetli.

resim-191843SC

Ben insan olarak da kendisini çok sevdim, güzel enerjisi tüm mekanını da sarmış durumda. Rengarenk, ışıl ışıl ve iç açıcı bir dükkan burası. Ilk fırsatta gidin derim.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- ****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir