Mekanlar

Grill Polonez Vadi İstanbul: Ete Doyuran Mekan

Senelerdir bildiğim ve sevdiğim, pek çok insanın da memnun olduğunu gözlemlediğim tertemiz ve lezzetli bir mekandır Grill Polonez. Et konusunda güvenilir mahalle kasabı kıvamında modern ve nezih bir etçidir diyebilirim. Et ve steak ağırlıklı ve doyurucu bir menüsü vardır her zaman. Çoktandır gelmemiştim, bu hafta da burayı bir ziyaret edeyim dedim şimdi size izlenimlerimi aktaracağım.

Grill Polonez’in iki şubesi var. Birisi Ataşehir’de Palladium Tower İş Merkezi’nin giriş katında diğeri de Kemerburgaz’ın sevilen avm’si Vadi İstanbul’da yer alıyor.

Ben Vadi İstanbul’daki şubesine geldi. Ataşehir şubesi gibi yine tertemiz kocaman, 280 kişilik oturma düzeni olan, bahçesi de bulunan ferah bir mekan yaratmışlar. Bu şube açılalı bir sene oluyor.

Cumartesi ve pazar günleri 09:30 – 14:30 arası zengin bir serpme kahvaltı veriyorlar ve çok seviliyor. 2 kişi toplam 110₺

Steak ve et ağırlıklı yemekleri kuvvetli salatalarla destekleyen, lezzetli ve farklı başlangıçlara da sahip olan zengin bir yemek menüsü var.

Benim denediklerime gelince…

Başlangıçlarda:

Bildiğimiz beyaz soğanın yaprak yaprak açılıp soslanarak ardından da kızartılarak yapıldığı ‘’Soğan Çiçeği’’ 19.50₺ etin yanında harika bir eşlikçiydi.

Kinoalı Enginar 24,5₺,

Izgara Sebze Tabağı 34,5₺

Keçi Peynirli Taze Kabak Salatası çok güzeldi. Her mevsim sunuluyormuş, değişik bir lezzet. 38,5₺

Ana yemeklerde en revaçta olan yemekleri seçmek istedim. Şefin bu konudaki önerileri; Ev yapımı Grill Sosis 41,5₺,  Tereyağında Bonfile 175₺ (2 kişilik), Yaprak Antrikot 99,5₺ (320gr) oldu. Tereyağında Bonfile gerçekten benim de favorim oldu.

Tatlılarda favorilerim: Balkabağı Tatlısı 27,5₺ ve İrmik Helvası 22,5₺ oldu.

Kasap bölümü de bulunuyor. Et satışı da mevcut.

Izgaranın başında sizler için etlerin yapım aşamalarını çektim tabiki. Mekan hakkında da tüm detayları göstermeye çalıştım. Hepsini Berrak Berroo youtube kanalımda izleyebilirsiniz. Linki aşağıya bıraktım.

https://youtu.be/KswIj3EITbA

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir