Mekanlar

Opera Hotel Skyview Restaurant: Boğaz 270 Derece Ayaklarınızın Altında

İstanbul’un çatılarında çok manzara izledim. Fakat Opera Otel’in en üst katındaki  Skyview Lounge Bar & Restaurant’taki manzarayı hiçbir yerde görmedim. Muhteşem bir perspektif. Boğaz’ı bu kadar cepheden gören bir mekan daha yoktur. İnsanı İstanbul’a bir kez daha aşık ediyor. Manzarası kadar yemeklerine de bayılacaksınız. Masaların yeleştirilme düzeni de herkesin bu manzaranın tadını çıkarabilmesine olanak sağlayacak şekilde olmuş.

resim-000540BP

Özellikle de Opera Hotel’in kendi pastanesinde yaptığı profiterolü yemek için bile gidilir bu mekana. O bildiğimiz en meşhur pofiterolleri lezzet olarak en az ona katladığının garantisini veriyorum! Beğenmeyen gelsin beni bulsun diyorum…

resim-232119TT

Opera Hotel Gümüşsuyu’nda, merkezi bir lokasyonda, çok zarif bir butik otel. Tüm odalarından manzarayı görebilmek mümkün. Bu otel 65 senelik mazisiyle İstanbul’un en eski otellerinden biri. Otelin genel müdürü Tamer Cansever’den öğrendiğim kadarıyla İstanbul’da resmi olarak butik otel sayısı onikiymiş, Opera Hotel de bunlardan bir tanesi. Tamer Bey çok naif ve kibar bir insan, huzur veren aurasını mekana da yansıtmış. Bunu da eklemeden edemeyeceğim.

resim-233422UE

resim-234347PT

İnsanı gerçekten İstanbul’da hissettiren çok elegan ve nezih bir mekan, gidilmesi görülmesi yenilmesi içilmesi gereken bir yer. Masa düzeni, ve renkler göz yormuyor sade ve şık.

Romantik yemekler, evlenme teklifleri, iş yemekleri, caz müzik eşliğinde geçirilecek keyifli saatler, öğlen arkadaş toplantıları, yerli ve yabancı gruplarla özel davetler, eşine jest yapmak isteyenler, gündüz huzurlu bir ortamda çayını, kahvesini içmek isteyenler, iş adamları ve iş hanımlarının toplantıları için çok hoş bir ortam Skyview. Burada böyle bir insan sirkülasyonuna rastlıyorsunuz.

Ünlü insanlar da burayı rahatlığından ve huzurundan dolayı sıkça tercih ediyorlar.

2 haftada bir cuma ve cumartesi geceleri keman ve piyano ile canlı müzik de yapılıyor. Bununla beraber nisan ayı itibariyle haftada 3 gün caz geceleri düzenlenecek.

resim-234438VP

resim-234750AC

resim-235126FA

resim-235216AZ

Skyview dünya mutfağından hoş lezzetlerin sunulduğu et, balık, makarna, salata, risotto çeşitlemeleri bulunan bir mönüye sahip.

Sağlıklı salatalar ve protein yüklü et ve balık seçenekleriyle her yazımda önemle değindiğim bir kriter olan ‘’Sporcuyla Dost’’ yemeklere sahip olduğunu da belirtmek isterim.

Şef Muhammed Çaltepe’nin mutfağında en çok tutulan yemekler:

Kızartılmış mantar, elma dilimi patates ve apacık soğanla sunulan T-Bone Steak

Körpe sebzeler ve nefis bir hardallı patates püresiyle servis edilen Yaprak Antrikot.

Herkesin çok beğendiği Fish & Chips

Fırında Levrek

Risottolar arasında kuşkonmaz ve enginarlı, safranlı ve deniz ürünlü  olanlarını tavsiye ederim. Karidesli Noodle’ı da muhakkak denemelisiniz.

resim-235359YS

resim-235502KM

Beğendili köfte gördüğünüz gibi tablo kıvamında. Denedim ve çok beğendim, klasik lezzetlerde yana olanlara tavsiye ederim. Mükemmeldi.

resim-235557TV

Opera’nın kendi pastanesinden çıkan tüm tatlılar gerçekten çok leziz. ‘’Tahinli Opera Sufle’’ değişik tatlar denemeyi sevenlere gelsin.

resim-235952SJ

İçindeki balkabağı bir tatlıyı bu kadar lezzetlendirebilir, Opera’nın kendine özgü tatlısı ‘’Balkabaklı Crème Brulee’’ denenecekler arasında en iyilerden biri.

resim-232205FP

Skyview Lounge’un profiterolün üstüne tanımıyorum. Bahsetmiştim, gerçekten abartmıyorum.

resim-000244ZI

O muhteşem pasta, kurabiye ve tatlıların üretildiği madeni de keşfedip öyle mekandan ayrıldım…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramları’nda havai fişeklerin en iyi izlenebildiği lokasyonların başında geliyor Skyview Lounge!

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- ****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- ****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir