Mekanlar

Bleu Lounge & Grill @Ritz Carlton: İstanbul’un En Huzurlu Terası

Bleu Fransızca’da mavi anlamına geliyor. Mekana girdiğiniz anda huzurun ve güvenin rengi olan mavinin hakimiyeti altına giriyorsunuz. Buraya ister sabah sabah gözünüzü İstanbul’un güzel manzarasıyla açmak için kahvaltıya, ister öğlen yemeğine, ister uzun ve hoş bir gece geçimek için akşam yemeğine gelin, ama mutlaka gelin. Bir deneyimleyin. Bayılacaksınız!

resim-223615RT

 

Bleu Lounge Ritz Carlton Otel’in içinde 2 senedir hizmet veren şık ama bir o kadar da rahat bir mekan. Ağır bir ortam gibi görünse de içine girince huzur veren o mavi ortamıyla rahatlamanızı sağlayan, kaliteli müzik ve kaliteli yemek sunan, modern casual bir yer Bleu Lounge.

resim-223723YL

İstanbul’un en güzel manzarasını izleyebileceğiniz mekanlar arasında bir teras bar Bleu Lounge & Gill; Kaliteli eğlence arayanlar için nezih bir mekan.

resim-223953LF

resim-224134BJ

Bana da sunumuna bayıldığım ‘’Bleu Mixed Grill’’ yani Bleu Lounge’un meşhur karışık ızgarasından ikram ettiler. Tavuk şiş, kuzu şiş, dana şiş ve ciğer şişle beraber iç pilav, ızgara domates ve ızgara soğan ile servis edilen bu kocaman doyurucu tabaktaki herşeye bayıldım ama favorim ciğer oldu. Hem leziz hem de her mekanda dikkat ettiğim bir kriter olan ‘’sporcu dostu’’ bir yemek.

resim-224731VA

Şehrin her hava koşuluna ayak uyduran teras barı Bleu, misafirlerine açık havada olma hissi yaşatırken, kendine özgü imzalı kokteylleri ve tapas konseptli Akdeniz mönüsüyle çok keyifli bir yer. Burası özellikle de labaratuvar kokteylleriyle meşhur. Barmenler bu kokteylleri birer kimyager edasıyla deney tüplerinin içinde hazırlıyorlar. İzlemesi de çok hoş.

resim-224814IR

‘’Bleu Mojito’’ hakikaten başka mojitolara benzemeyen türden birşeydi. İçinde kekik, viski, biraz nane, om ve kızılcık suyu bulunuyor. Değişik bir tat, mutlaka denenmeli. İnce uzun tüpteki ‘’Green’’ isimli kokteyl ikinci favorim, ayrıca sarı renkli olan, yeşil elma ile sunulan ‘’Apps’’ de çok başarılı. Labaratuvar kokteylleri ve imzalı kokteyller. Ayrıca Bleu Lounge Türkiye’nin en geniş single malt viski çeşidine sahipmiş.

resim-224853FS

Bleu Lounge; sabah 8’den gecce 2’ye kadar açık. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri Fransız Şef Andre’nin usta ellerinden çıkıyor. Özellikle tapaslar muhakkak denenmeli. Çok fazla çeşit var, herkes barda mutlu yüzlerle tapaslarını atıştırıyordu, benden söylemesi…

resim-225016GP

resim-224935KA

resim-225209CE

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- ****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- ****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir