Seyahat Günlüğü

Luna Begonvil Taş Evler

Marmaris’in doğa harikası #selimiye koyunda bulunan ve 2 kız kardeş tarafından işletilen @lunabegonviltasevler her biri birbirinden farklı tarzda dekore edilmiş 22 standart ve 2 süit odaya sahip. Begonvil çiçekleriyle bezeli kocaman bir bahçe içerisinde yer alan bu keyifli otelin samimi ve sıcak bir ortamı var. 2 yetişkin ve 1 çocuk havuzu bulunuyor. Her sabah bahçedeki meyve ağaçları arasında servis edilen ve yöresel mahsullerinden yapılan serpme köy kahvaltısı ile gönüllerde taht kuruyor. Otelin 5 dakikalık yürüme mesafesinde kendine ait güzel bir plajının olması da avantajlı yanı.

Öğle ve akşam yemekleri için de plajda denize sıfır bir konumda bulunan Taş Evler Beach & Restaurant‘ta Türk ve Akdeniz mutfaklarından taze lezzetler tadabiliyorsunuz. Bölgede sevilen bir restoran burası.

Merkeze yakın oluşu, ustalıkla yapılmış taş binaları, ferah ve geniş odaları, her odanın ayrı güzellikte dekorasyona sahip olması, muhteşem bir doğanın tam ortasında bulunması, özel plajı, sizi samimiyetle sarması ve o muhteşem kahvaltısı ile dört dörtlük bir işletme. Ben bayıldım bu otele…

 

Selimiye Mavi yolculuk teknelerinin uğrak yeri olmakla beraber denizden Bodrum – Datça ve Marmaris’e uzananların vazgeçemediği Selimiye – Hisarönü – Orhaniye üçlüsünün vazgeçilmezi. Selimiye’nin hakim olduğu geniş kapalı koy adeta bir göl görünümü veriyor. Çam, badem, söğüt ve zeytin ağaçları doğasına ayrı bir güzellik katıyor.

Musluklarından kaynak suyu akan Selimiye de arıcılık, zeytincilik, bademcilik, hayvancılık, balıkçılık ve ahşap teknecilik yapılıyor. Denizi temiz, balığı bol, havası oksijen yüklü ve mis gibi kekik kokulu. Kafa dinlemek, tertemiz denize girmek, balığın, sebzenin, meyvenin en tazesini yemek ve huzurlu, sakin bir tatil geçirmek için harika bir adres.

Ulaşım:

Uçakla Dalaman’a indikten sonra arabanızla Marmaris Datça arasında Selimiye yönüne saptığınızda yarım saat içinde ulaşabiliyorsunuz bu koya. Arabanız yoksa Marmaris’ten dolmuşlarla da ulaşabiliyorsunuz.

Marmaris merkez 45 km, Dalaman Havaalanı ise 135 km uzaklıkta.

Oda Fiyatları: 600 TL

Adres: Buruncuk Mah. No: 108 Selimiye, 48700 Marmaris/Muğla

Tel: (0252) 446 41 45

http://www.lunabegonviltasevler.com

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir