Mekanlar

Hardal Ataköy Marina: ‘’I Love Hardal’’ – Hardal’ı Kim Sevmez?

Farklı konseptlerdeki restoranları ile yiyecek-içecek ve eğlence sektöründe hizmet veren Mar Group bünyesinde yer alan Hardal Restaurant, Asmalı Mescit, Nişantaşı ve Ataköy Marina’da İstanbul eğlence ve lezzet hayatına farklı bir soluk getiren ‘’ilk’’ lerden biriydi. Benzeri yerler sonradan geldi.

IMG_2902 IMG_2903

Ataköy Marina’nın tam içinde, deniz kokusuna sahip huzurlu bir lokasyonda bulunan Hardal’ın keyfinizi bütünleyen güzel bir iç dekorasyonu ve doyurucu bir menüsü var. Kısacası burayı denemeniz için çok sebep var.

IMG_2905

IMG_2911

Her gittiğinizde farklı bir yemek deneyerek tüm lezzetlere vakıf olabileceğiniz hem de sürekli gitmekten zevk alacağınız özellikle gençlerin uğrak yeri olan eğlenceli, bol muhabbetli, fondaki güzel müzikleriyle de oldukça keyifli bir mekandır Hardal.

IMG_2969 IMG_2967

Öğlen ve akşam yemeklerinin ideal bir adresi olan Hardal zengin menüsü ve renkli atmosferi kadar kendine özgü kokteylleriyle de dikkat çekiyor. Hardal’ın İspanyol ve İtalyan mutfağının seçkin örneklerinin sunulduğu menüsünde İspanyol’un meşhur Paellası ve tapaslarından, Çin mutfağının noodle’ına, İtalyanların vazgeçilmezi pizza ve makarnalardan, Amerikalı’nın kocaman hamburgerlerine kadar çeşit çeşit lezzeti tadabiliyorsunuz. Diet yapanlar ve sağlıklı beslenmeye ekstra özen gösterenler için Ece Vahapoğlu’nun hazırlamış olduğu bir fit menünün yanı sıra glutensiz yemek seçenekleri de mevcut. Ayrıca Hardal menüsünü oluştururken çocukları da unutmamış.

IMG_2970IMG_2990

Restoranın spesiyalleri arasında en bilinenler ve size ilk etapta önereceğim lezzetler: Başlangıçlarda keyifle yiyeceğiniz ‘’Etli Nachos’’, salatalarda peyniri fıstıkla panelenen enfes ‘’Keçi Peynirli Salata’’, ana yemeklerde Buğday risotto yatağında lezzetli ‘’Norveç Somon Izgara”, doyurucu bir ‘’Tavuk Şiş Izgara’’ veya ‘’Beğendili Bonfile Dilimleri’’ olabilir.

IMG_2981 IMG_2983

IMG_3042

Tatlılara geldiğimizde yüreğinizi hoplatacak farklı ve nokta atışı seçenekler var. Mesela en çok beğenilenler arasında “Nutellalı Sufle” ‘’Ananas Financier’’ ve görüntüsüyle bile doyuran ‘’Beyaz Çikolatalı, Dondurmalı Profiterol’’ birbirleri arasında yarışıyor. Çilekli tartı da mutlaka denemeniz gerekiyor.

Hardal Ataköy Marina’da her pazar yapılan açık büfe brunch keyfini deneyimleyebilirsiniz. Hardal Haftanın yedi günü 09.00 – 02.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Menüden Bazı Fiyatlar:

Etli Nachos: 28 TL

Hot Wings: 16 TL

Etli Quesedilla: 28 TL

Keçi Peynirli Salata: 29 TL

Norveç Somon Izgara: 39 TL (200 gr)

Şiş Tavuk Izgara: 32 TL

Beğendili Bonfile Dilimleri: 44 TL

Dana Straganof: 42 TL

Közde Patlıcanlı Pizza: 26 TL

Pizza Carpaccio: 42 TL

Burgerler: 22 – 28 TL

Makarnalar: 22 – 32 TL

Tavuklu Wrap: 25 TL

Kepekli Penne: 22 TL

Sebzeli Noodle: 22 TL

Glutensiz Keçi Peynirli Spagetti: 28 TL

2 Kişilik Paella: 80 TL

Tavuklu Fajita: 34 TL

Porchini Risotto: 32 TL

Nutellalı Sufle: 18 TL

Çilekli Tart: 15 TL

Beyaz Çikolatalı Meyveli Maos: 15 TL

Beyaz Çikolatalı ve Dondurmalı Profiterol: 17 TL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir