Mekanlar

BODRUM MANTI AKASYA AVM

 

Anadolu yakasının en havalı alışveriş merkezi Akasya Avm’nin içinde yer alan Bodrum Mantı’da alışveriş sonrası keyifli bir öğlen yeğemi yedim. Tüm yorgunluğumu aldı. Mantıyı kim sevmez? Siz de deneyin derim…

img_3982 img_3992

Sanat ve iş dünyasından ünlü isimlerin müdavimi haline gelen Bodrum Mantı çeyrek asrı geçen işletme tecrübesine sahip kurucuları Cengiz ve Hasan Yanar kardeşlerin 1997’de Arnavutköy’de ilk şubesini açtıkları efsane bir mantıcıdır. Profesyonel ve hızlı servisi, müşteri memnuniyetini ilke edinmesi ve farklı lokasyonlarda açtığı restaurantlar zinciriyle, bugün oldukça sevilen ve takip edilen bir marka haline gelmiştir.

img_4030

20 kadının elinden çıkan ürünlerinin üretimini kendi imalathanelerinde sağlıklı ve hijyenik koşullarda yaparak tek bir noktadan bütün şubelerine dağıtım yapıyorlar. Böylelikle tüm restaurantlarında aynı lezzet kalitesini sağlayıp yerli ve yabancı müşterilerine geleneksel Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sunuyorlar.

img_4023

İstanbul’un en sevilen mantıcılarının başında gelen, 11 tane şubesi olan Bodrum Mantı’da tabak tabak yiyebileceğiniz çıtır mantının adı ‘Bihter’. Aşk-ı Memnu dizisinin Bihter’ini mönüsüne taşıyan Bodrum Mantı, başta Arap turistler olmak üzere yerli ve yabancı misafirlerinin beğenisini kazandı. Mantı çeşitliliği ile dikkat çeken mekanda; klasik, Bihter, Temel Bihter, Light Bihter (kepekli hamurdan), Süslü Bihter, Kanatlı Bihter gibi seçenekler ile beraber klasik haşlama mantı da mevcut. Mantılar 23 TL.

img_4032

Sadece mantısı değil domates, işkembe ve süzme mercimek çorbaları da çok beğeniliyor. Başlangıçlarda Çiğ Börek favori olsa da zengin malzemeli İçli Köfte (haşlama ve kızartma) denenmesi gerekenler arasında! 17TL

img_3996

6 çeşit salata (Ton balıklı, çoban, bonfile, mevsim, piyaz, tavuk), köfte çeşitleri, çökertme kebabı, tavuk şiş, mantar soslu bonfile, beğendili dürüm, tavuk şinitzel, soya soslu tavuk, tavuklu çökertme ve iskender çökertme gibi zengin seçenekleri olan bir menüye sahip.

img_4005

Mantı dışındaki favorilerim ise İnegöl Köfte ve Çökertme Kebabı.

Çökertme Kebabı 29 TL, İnegöl Köfte 25TL.

img_4046

Tatlılarda ise sakızlı sütlaç, kemalpaşa tatlısı, parfe, kızarmış dondurma, tiramisu ve bebek adını verdikleri kağıt helva arası dondurma seçenekleri var.

Bodrum Mantı & Cafe hafta sonu sabahları bazı şubelerinde fiks menü kahvaltı ve alakart kahvaltı da sunuyor. Ayrıca evlere servisiyle ve 7 gün 24 saat açık olan Arnavutköy ve Fenerbahçe şubeleriyle günün her saati hizmet veren bir işletme.

Bodrum Mantı şubeleriyle ilgili detaylı bilgiye www.bodrummanti.com.tr  adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir