Mekanlar

Bedrud Meyhane: Taksim’de Cool Bir Meyhane…

İstanbul’un Kız Kulesi’ne kadar uzanan doyumsuz manzarasını karşınıza alıp, eski 45’likler eşliğinde keyifle yemek yediğiniz, rakınızı, şarabınızı yudumlarken martıları izleyebildiğiniz hem romantik hem nostaljik bir mekan olmuş Bedrud Meyhane. Öyle çok lüks bir yer değil, kendi halinde bir meyhane. Yemekler ve sunum harika.

IMG_3526

Taksim Sıraselviler Caddesi’nde City Center Hotel’in en üst katında bulunan mekanda bütün yemekler ortaya paylaşım usulü servis ediliyor. Böylece hem birbirinden lezzetli çeşit çeşit mezelerin, hem kuzu ciğerinin, içinde sakatat bulunmayan o mis gibi kokorecin, ızgara kalamarın, bonfile köftenin ve tadına bayıldığım ızgara levreğin tadına bakabiliyorsunuz. Önünüzde yığın yığın ana yemek tabağı birikmiyor, herşeyden kararında tadımlayıp keyifle içkinizi içebiliyorsunuz. Mezelerle Süryani şaraplarının uyumunu da denemizde fayda görüyorum.

IMG_3495 IMG_3494

Bedrud ne demek derseniz, Farsça’da veda anlamına geliyor.

IMG_3604

Fiks menü uygulaması da var. 125 TL’nin içinde 12 soğuk meze, kokoreç, ızgara kalamar, kuzu ciğer, köfte, balık, tatlı olarak katmer ve 4 kişi için bir büyük rakı bulunuyor. Bu keyife, eğlenceye, servise ve yemeklere göre fiyatın oldukça makul olduğunu söyleyebilirim. Özel günlerinizde, kalabalık partilerinizde, doğum günü yada kutlamalarınızda nereye gitsek diye düşünüp de bulamadığınızda aklınıza burayı getirebilirsiniz. Güzel ve keyifli bir meyhane olmuş. Denemekte fayda var.

 

Yemeklerin hepsini tek tek tadımladım. Başlangıçlarda gelen soğuk mezeler içinde Soğan Dolması farklı bir lezzetti, enginar, köpoğlu ve patlıcan ezmeyi de keyifle yiyebileceğiniz bir yer olduğunu söyleyebilirim. Üzeri narlı börülce, uskumru ve levrek marini de beğendim. Mezeler pırıl pırıl ve özenliydi.

IMG_3612

IMG_3553

IMG_3551

Ara sıcaklarda sırasıyla içinde sakatat kullanılmadığını belirttikleri nefis bir kokoreç geldi, ardından sosuyla ve baharatlarıyla farklı bir lezzete bürünmüş olan ızgara kalamar yedim. Hakikaten lezzetliydi. Kuzu ciğeri kıvamındaydı.

IMG_3613 IMG_3614

Ana yemek kısmında altında beğendi ile sunulan bonfile köfteye bayıldım. Ama esas hamleyi meğer sona saklamışlar. Bir ızgara levrek geldi ki, hem pişimi hem lezzetiyle yemeğe son noktayı koydu. Gerçekten bayıldım!

IMG_3578 IMG_3579

Tatlı olarak katmer geldi. İçi bol fıstıklıydı, üzerinde kesme Maraş dondurması ile sunuluyor.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mahallesi, Billurcu Sk. No:24, 34433 Beyoğlu/İstanbul

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir