Mekanlar

Sea Homes Restaurant By Murat Bozok: ÇEŞME’NİN YENİ LEZZET ADRESİ

IMG_5377

Dünyanın en büyülü toprakları, tarihin ve doğanın en cömert davrandığı yer olan Ege’nin en yenisi Sea Homes Restaurant by Murat BozokSea Homes Paşalimanı Rezidans içinde geçen cumartesi günü açıldı.

https://www.instagram.com/p/BIxo87BDNq6/?taken-by=berrakberroo

“Chef owner” dediğimiz, yani restoran sahibinin aynı zamanda oranın şefi olduğu mekanlar her zaman daha rafine ve elegan lezzetler vaad eder. İşte onlardan birinde, Şef Murat Bozok’un İzmir Paşalimanı’ndaki yeni mekanındaki deneyimlerimi anlatayım size.

IMG_5508 IMG_5624

IMG_5468 IMG_5497

Sea Homes Residence projesi Paşalimanı bölgesine güneş gibi doğmuş, etrafını aydınlatmış enfes bir konaklama yeri haline getirilmiş. Önünde plajı ve restoranı da içine alan güzel bir havuzu var. Sakin, nezih ve ferah ortamında hem öğlen hem akşam ayrı keyifle yemek yiyebiliyorsunuz.

IMG_5588

IMG_5626

Teras katının manzarasına da bayılacaksınız! Mutlaka gezip görmelisiniz. Yemekte İzmir’in hatrı sayılır yemek yazarları ile beraber Saffet Emre Tonguç da yerini aldı. Ünlü şef Murat Bozok, gurme ve sanayici iş adamı sevgi ve saygı duyduğum bir ağabeyim olan Haluk Özyavuz ile beraber  mutfağa girdi. Ege esintileri adını verdikleri bir lezzet şöleniyle biz misafirlerini ağırladılar.

Akşam menüsünde yer alan Odun fırınında Tandırlı Kuşbaşı Pide Antakya Usulu Güveçte Tepsi Et, Çanakkale Domatesli Margharita Pizza favorileriniz arasına girebilirEv Yapımı Dana Burger, Köz Ateşinde Deniz Levreği, Kağıtta Et ise ana yemeklerin vazgeçilmezi

IMG_8221 IMG_8224

Mezelerin hepsi birbirinden nefisti! Favorim Anasonlu Enginar oldu. Şahaneydi, sırf bu enginar için kalkıp İzmir’e gidilir. Humus’u da çok lezzetliydi.

IMG_5443 IMG_5455

Tatlılarda Mohitolu Parfe ve dondurmalı Creme Brûlée yedik. Son noktayı koyan bu leziz tatlılardan hepimiz çok memnun kaldık.

IMG_5506 IMG_5498

Sea Homes Restaurant bMurat Bozok’un ayrıca zengin bir kavı bulunuyor. Özellikle butik üreticiler tarafından özel olarak yapılan şarapların tadına bakarken, Paşalimanı koyu manzarasının size eşlik ediyor olması ayrı keyif.

Yazın ‘Ege Mutfağı’ ve ‘Güney Mutfağı’ konseptlerinde workshopların düzenleneceği Sea Homes Restaurant by Murat Bozok lezzetiyle Çeşme’nin ayrıcalıklı restoranları arasında yerini alacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir