Mekanlar

NamPlus By Namlı Karaköy: Namlı Gurme Karaköy’ün Aktif, Dinamik, Heyecanlı Yüzü

Kahvaltı ve kahvaltılık deyince akla ilk gelen yer olan Namlı; esasen 1929 yılından bugüne yaşayan bir tarihe sahip. 2007’de, Şarküteri & Café & Restaurant üçlüsünü biraraya getirerek sektörde bir ilke imza atan NAMLI GURME KARAKÖY’ün ve tüm Namlı Gurmeler’in yeni yüzü ve yeni trendi olan NamPlus by Namlı Karaköy Mall Of İstanbul Ana Giriş kapısında yer alıyor. Alışveriş merkezinin içinde olmaması güzel bir artı çünkü mağazaların açılış ve kapanış saatlerine uymak zorunda değiller. Mekan sabah 07’de açılıp gecce 12’de kapanıyor.

resim-124355CN

resim-124559PO

Namlı Gurme Karaköy’ün aktif, dinamik, heyecanlı ve son derece havalı son evladı NamPlus’ın dekorasyonu çok güzel. Her detayıyla ayrı çalışılmış, sizi resmen içine alıyor. Girer girmez kendinizi modern, sıcak ve derin bir atmosferin içinde buluyorsunuz. Mimarisinde de genç bir ruh ve dinamizm hakim. Her detayı özenle düşünülerek tasarlanan NamPlus’ta; sunulan ürünlerin içerikleri, özellikleri ve neden tercih edilmesi gerektikleri mağaza içerisinde sizlere aktarılıyor. Renk seçiminden, aksesuar tercihlerine kadar her ayrıntı enerjik ve dinamik bir anlayışı yansıtacak şekilde düşünülmüş.

resim-123953YY

Sağlam kafa sağlam kahvaltıda bulunur. Evet kahvaltının ve şarküterinin duayeni olarak bildiğimiz Karaköy’deki meşhur Namlı’ya ve tüm Namlı Gurmeler’e genç ve enerjik bir hava katan ‘’NamPlus’’ gelenekleri bozmadan hem yemek yemenin hem de alışveriş yapmanın keyfini canlı enerjisiyle yaşatmaya devam ediyor. Alıştığımız kahvaltı anlayışına yeni bir tarz katarak Serpme kahvaltısı ve özel yaptığı set menüleri ile bünyesine yenilikler de eklemiş.

resim-124230FQ

resim-124047UI

NamPlus’ ın konseptinde envai çeşit ürün arasından kendi zevkinize uygun kahvaltı tabağını hazırlama olanağı var. Diğer kahvaltı yerlerinden farkı da bu! Başka yerlerde kahvaltı tabağında istemediğiniz şeyler gelebiliyor. Burada sıcakları masaya sipariş ediyorsunuz, soğukları da kalkıp kendiniz seçiyorsunuz. Eldivenleriyle çalışan güleryüzlü servis elemanlarının yardımıyla istediğiniz, ağız tadınıza uygun lezzetleri seçerek kendinize özel tabak yapabiliyorsunuz.

resim-123902TJ

Çeşit çeşit peynirlerden, kendi özel yapımları olan cevizli ve fıstıklı tulum peynirinden, ev yapımı reçellerden, etlerden, zeytinlerden  seçerken, Namlı’nın en favori lezzeti olan bal/kaymaktan almayı da unutmamalısınız. Masaya güzel bir sahanda pastırmalı yumurta ve şişte hellim-sucuk söylemeyi de! Çünkü bunlar Namlı’nın en favori lezzetlerinin başında geliyormuş benden söylemesi…

Türkiye’nin en kaliteli, en gözde yerlerinden gelen özel ürünlerle yaptığınız kahvaltı için kişi başı 35-40 TL ödeyip hakkıyla doyacağınız bir yer olduğunu söyleyebilirim. Tabi iştah ve kapasite durumunuza göre fiyat yükselecektir. Belki bazılarına pahalı gelebilir ama Namlı Gurme’nin ürünlerini nerelerden tedarik ettiğini ve kalitesi  araştırınca bu fiyata hak verilir. Bir yer düşünün 28 çeşit zeytin alabileceksiniz, hem de Gemlik’e, Ayvalık’a, Hatay’a veya Osmangazi’ye gitmenize gerek kalmadan… 60 çeşit peynir alabileceksiniz hem de Tükiye’nin tüm şehirlerini tek tek dolaşmaya gerek kalmadan…

resim-124713NF

resim-124147RF

Özellikle belirtmek isterim, peynirlerde tat hiçbir zaman değişmiyor, bunun sebebi; mandıraların her üretimini çok sıkı takip etmeleriymiş. Örneğin 3 adet imalatçıları varsa hangi ayda hangisinin ürünü iyiyse komple onun ürününü alırlarmış. Bilirsiniz marketten aldığımız peynirler bir dönem tam ağız tadımıza uygundur, beğendiğimiz o markayı seve seve yeriz ama birden alıştığımız tat değişiverir, hepinizin başına gelmiştir. Bunun mevsimsel, iklimsel sebepleri olabiliyormuş. Namlı sırf  yılın 12 ayı aynı lezzetle bulacağımız peynirleri bize sunduğu için bile tercih edeceğim bir yer. Ağız tadınıza uygun peynirleri belirleyip sürpriz beklemeden gönül rahatlığıyla 4 mevsim satın alabilirsiniz.

resim-123539UJ

Sadece kahvaltı salonu olarak kafanızda şekillenmesin, mesela steak’leri ve ızgara et çeşitleri de oldukça meşhur Namplus’ın. Ben Bonfile yedim, sunumuna da lezzetine de bayıldım.

resim-204033HP

resim-203928MI

resim-203907OZ

resim-123635GZ

Sabahları bir klasik haline gelen neşeli kahvaltılarının yanısıra, öğle, akşamüstü ve akşamları da doyurucu ve farklı bol yemek çeşitleriyle gün boyu tüm öğünlerde değerlendirilecek iyi bir adresi olmayı hak ediyor. Günlük olarak çıkan taze ve sıcak unlu mamüller hem gün boyu hem de beş çaylarınıza eşlik ederken, akşam sofralarınızı ızgara kırmızı ve beyaz et çeşitleri, makarna çeşitleri, özel fırınından çıkan pizzalar ile Türk mutfağının vazgeçilmezi zeytinyağlılar donatıyor. Ayrıca öğlen saatlerinde çıkan sıcak ev yemekleri de anne eli değmiş hissi yaşattırıyor. Dilerseniz, beğendiğiniz ürünleri ve lezzetleri satın alarak kendi sofralarınıza taşıyabilirsiniz. Sadece kahvaltı ve alışveriş değil günün her saati zaman geçirebileceğiniz bir ortamda bulunmanın keyfini yaşıyorsunuz.

resim-123315OK

Karisinizda son olarak tattığım “En Ballim” adındaki şahane tatlı. NamPlus’in nam salmış tatlısı olur kendisi. Bunu yiyenin günü kötü geçemez bence, geçiyorsa eğer bir tane daha yemeyi denesin derim. Bir yiyen bir kere daha istiyormus zaten. Başka hiçbiryerde yemediğim farklı bir lezzetti. Farklı olanı severiz…

resim-204053ZC

Herzaman her mekanda aradığım gibi burda da sporculara uygun yemekleri soruşturduM. Elbetteki 70 çeşit zeytinyağlı tabağı, bol yumurta çeşitleri ve ızgara et seçenekleriyle bu mekana da gönül rahatlığıyla ‘’sporcu dostu’’ ünvanını veriyorum.

Ailenizle, sevdiğinizle veya arkadaşlarınızla gelip güzel bir kahvaltı yapabileceğiniz mutlaka denenmesi şart olan bir mekan. Cumartesi ve pazar günleri hayli yoğun oluyor bilginize.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- ***** (kağıt menü yok, canlı menü var)

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- ****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir