Hayata dair...

GELİN HERKESİN AKSİNE KONUŞALIM

2017’YE GÜZEL SÖZLER VE OLUMLU NİYETLERLE GİRELİM

2016 dünyayı salladı. İyi şeyler de oldu ama hepimiz biraz çektik bu yıl sanki.. Herkes umutsuz, herkes mutsuz. Enerjiler düştü, hayat belki daha az zevk verdi. Sınavlar zor geldi, dolandırılanlar oldu, kandırılanlar, haksızlığa uğrayanlar oldu, sağlık sorunları yaşandı, bitmez dediğiniz ilişkiler son buldu, ekonomi tepe takla oldu, ne yatırımlar battı, ne iş yerleri kapandı. Ülkemizde ve dünyada bombalar, cinayetler, ölümler, katliamlar, terör oldu kalpler dağlandı, duygularımız felç oldu. Tüm yaşananlara rağmen tek sığınağımız umut ve inanç. Sürüklenip gidemeyiz bu bedbahtlığın içinde.

Kime sorsanız durumumuz kötü diyor, daha da kötü olacak herşey diyor. Demeyelim.

Dolar bu düşer, ekonomi bu elbet rayına girer, kutuplar erise de tekrar donar, barajlar kurusa da yağmur tekrar yağar, terörü kınarız biter(!); yaşatmayı beceremediği için ölümü ulvileştiren, savaş olmayan bir ülkede(!) keşke herkes şehit olsa diyen bir zihniyetle yönetilmiyor muyuz ne de olsa… Hain güçler, yobaz beyinler bizi millet olmaktan uzaklaştırmaya çalıştıkça Türk milleti kendi kendine bir anda millet olduğunu gösterir yine kimse bileğimizi bükemez, Allah’ın verdiği metanet gücüyle en sevdiğimiz insanların ölümlerine bile alışabildiğimiz bu dünyada biraz UMUT lazım insana; bir dala tutunmak, güneşin doğuşuna her gün taptaze hazırlanmak, iyi, kötü herşeyin akışında güzel olduğuna inanmak için.

Güç lazım insana, sabredip dayanmak, kötüye karşı iyi durmak, doğru yolda kalmak, sebat edip başarmak için.

İnsan lazım insana, umutlu ve güçlü olmak için! Birbirimizi yermek için fırsat kollamaya değil, güzel bir sinerjiyi tüm ülkemize yaymak için, dualar, umutlar, inanç ve SEVGİYLE iyi günlere çıkmak için.

Zil takıp oynayacak bir dönemde olmayabiliriz ama ağlayarak da çözüme ulaşamayacağımızı bilmeliyiz. Şimdi gözlerinizi yumun, bir hayal kurun, mümkün olduğunu da unutmayın. İnançlı bir kalp ile birleşen hayal gücüne denk başka bir güç yok bu dünyada. Gerçekten istediğiniz herşeyi oldurabilirsiniz aslında.

2017 Herşeyi unutturacak kalbi güzel olan herkese.. İşler tersine dönecek, madur edenler maduriyetin dibini görecek Allah’ın izniyle…

Bugün bitmeyen bir enerji, sönmeyen bir ateş, iyi günde de kötü günde de hep gülen bir yüz ve umut dolu sözler sarfetmeyi diliyorum herkese…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir