Fit Gurme

Daha Aktif Spor Yapmak İçin Bazı Motive Eden Formüller

Runtastic Watch

FullSizeRenderİstanbul’un trafik maduru kıymetli hemşehrilerim ne dersiniz makus talihimiz icin kapışalım mı? Ama trafikte değil sporda. Yanan benzinle değil, kaloriyle… Bu çok artistik bir ”Runtastic” saatim var. Rolexin bile yapamadıklarını yapıyor; adım sayıyor, gaza getirip arkadaşlarınla yarışa sokuyor, insani zorla harekete yöneltiyor.

Kalori cetveline aykırı sofralarla içli dışlı bir hayatim olsa da, aktif dakikalarımı, yaktığım kaloriyi ölçüyor, uyku kalitemi & süremi tartıyor, su da geçirmiyor, şarj da gerektirmiyor. Tarzı tarz. Runtastic Application’i motive edici, beslenme rehberi de antrenman programını destekleyen süper bir şey.

Nike Fuel Band

FullSizeRender[1] FullSizeRender[2]

FullSizeRenderNike Fuel Band ise yine dünyaca çok tutulan bir hareket ölçer bileklik. Kol hareketinizle adımlarınızı sayıyor, yaktığınız kaloriyi söylüyor, yine sizi eşinizle dostunuzla yarıştırıyor ve daha çok hareket etmeniz için tabiri caizse gazlıyor. Bir dönem fuel band’i de çok kullandım. Ondan da çok memnun kaldım.

Apple Watch

saat-stand-golden-apple-watch

Son dönemde en çok tutulan gazlayıcı saatler arasında da Apple Watch var elbetteki. Bildirimlerinizi anında almakla beraber yanıtlayabiliyorsunuz. Aktif ve sağlıklı bir hayat için ihtiyaç duyduğunuz motivasyona kavuşma açısından da işlevi oldukça büyük.

Polar Band

81ohPqEylQL._SL1500_

Polar-Loop-walk

Yaktığınız kaloriyi, harcadığınız enerjiyi, yaptığınız sporu kol hareketinden ziyade kalp ritminize göre ölçen yani bu işi en hakkıyla yapan Polar Band ise size en doğru bilgiyi veren kaynak. Özellikle yoğun cardiolar yapıyorsanız, bisiklet sürüyorsanız bu bu ürünü tercih etmenizi öneririm.

Biliyorsunuz fitliğe giden yolda %20 spor, %80 doğru beslenme. O zaman takin saatinizi, çıkarın içinizdeki ışın kılıçlarını, saçın enerjiyi, dünya ve insanlık o saatten sonra hayranlıkla izlemeye mükellef olsun sizi… Doğru beslenmeye kararlı bir zihni ve sportif bir bedeni fitliğe ve sağlığa giden yolda hangi çılgın durdurabilir ki?

Hareket nerde biz orda, spor yapın gücünüzü arttırın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir