Mekanlar

Al Bushra: Nezih Eğlence

resim-114246BD

Super bir Boğaz Manzarasına karşı, İstanbul Hilton Oteli’nin 9. Katında, Lübnan Mutfağı’nın kışkırtıcı renkleriyle süsşenmiş zengin masalarda, Arap ve Antakyalı şeflerin hazırladığı meşhur soğuk ve sıcak mezeler eşliğinde, açık mutfakta hazırlanan ızgara çeşitleriyle vur patlasın çal oynasın bir eğlencenin içinde yemek yemeye ne dersiniz? Kulağa hoş geliyor değil mi? O zaman adresiniz belli: Al Bushra.

resim-114317UF

resim-114345BL

Ruhunuzu dinlendiren, içinizi açan aynı zamanda çok şık ve ışıl ışıl dekorasyonuyla ve renkli barıyla bayılacağınız bir yer Al Bushra. Özellikle de düğün ve nişan yemekleri, kına geceleri, bekarlığa veda partileri ve grup yemekleri için 140 kişilik salonu, 40 ve 60 kişilik 2 ayrı özel odası, yazları hizmete açılan geniş bahçesi, ciddi anlamda kaliteli ve farklı yemekleriyle biçilmiş kaftan gibi. Oryantal dans şovları, Arap müziğinin içinizi kıpırdatan ritmi, Lübnan kökenli meze ve yemeklerden oluşan menüsü, manzarası, servis kalitesi hepsi biraraya gelince bu mekanı sevmemek mümkün değil. Her akşam 18:30’dan itibaren misafirlerine ister a-la carte ister fiks menü seçenekleri sunan mekan cuma ve cumartesi gecceleri sadece fiks menu ile hizmet veriyor.

resim-114426TT

Al Bushra’da Cuma ve Cumartesi gecceleri Bülent Özdemir ve Hande Dönmez’in canlı müzik performansıyla eğlence zirveye çıkıyor. Geleneksel eğlence anlayışından uzak, farklı kültür ve tatlar arayanlar için alternatif olabilecek bir eğlence mekanı olduğunu düşünüyorum.

resim-114452ID

Al Bushra’nın başında tanıdık iki isim var:  Uzakdoğu lezzetlerini muhteşem bir sunumla 1987’den beri misafirlerine tattıran Dragon’un sahibi Ergun Yücebıyık ve eğlence sektörünün önemli isimlerinden Orhan Ebcin. Yücebıyık ve Ebcin’in uzun yıllara dayanan deneyimleri sayesinde Al Bushra, muhteşem manzara eşliğinde misafirlerine lezzet şöleni ve eğlenceyi bir araya getirmişler.

resim-114545YS

resim-114632WT

resim-114737BE

Mezeler sofraya kocaman bir tepside geliyor, önce gözünüz sonra masanız sonra da mideniz doyuyor. Çeşit çeşit soğuk ve sıcak mezenin hepsini denemenin, farklı lezzetlere çıkılan uzun bir yolculuğun en güzel adresi Al Bushra. Eşi, dostu, aileyi, tüm mahalleyi toplayıp eğlenmeye bir gidin bence. Kalabalık gruplar için hangi amaca hizmet edeceği farketmeksizin en ideal ortam olduğunu düşünüyorum. Ister doğum günü kutlayın, ister bekarlığa veda edin, isterseniz birisine ‘’benimle evlenir misin?’’ diye sorun, ister ‘’efkarım var bu gece vurucam dibine’’ deyin, ister yabancı misafirlerinize alternatif bir gece sunun, isterseniz de kınanızı yakın. Sonuç olarak herkesin zevk alarak eğleneceği, hoşça vakit geçireceği bir yer olduğunu garanti ediyorum.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- ****

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir