Mekanlar

2HC: Doğanın İçinde Dev Bir Konsept

resim-203405CW

Bakırköy’ün içinde sürpriz gibi bir yer 2HC. Burayı muhakkak keşfetmeniz gerekli. Hiç beklemediğiniz şekilde kocaman bir botanik parkın içinde yer alıyor. Doğanın içinde, huzurlu bir atmosferde, önünüzdeki gölet manzarası eşliğinde keyif yapabileceğiniz devasa bir mekan. Kalkıp Polonezköy’lere Belgrad Ormanlarına gitmenize gerek yok. Hele ki civara yakın oturuyorsanız, sizi doğal ortamlara kavuşmak için fazla uzaklara gitmek zorunda bırakmayacak bulunmaz bir cevher olduğunu düşünüyorum. Mekan ferah olduğu için kalabalık sizi boğmuyor. İnsan sirkülasyonu yoğun olduğundan her daim capcanlı duruyor.

resim-203525KQ

Böylesine doğal bir güzelliğin ortasında yer alan bu romantik mekanı özellikle içinde bulunduğumuz bu güzelim bahar mevsiminde keşfetmenizi şiddetle öneriyorum. Cumartesi akşamları 17:00 itibariyle müziğin de hareketlenmesi ve yükselmesiyle daha eğlenceli bir hal alıyor.

resim-203847SB

3 farklı restoranı bünyesinde barındıran çok yönlü ve konsept bir yer 2 Hece. Düğün, nişan, kına, doğum günü kutlamaları, after party eğlenceleri, baby shower ve benzeri kutlamalar için de 3 ayrı salonu bulunuyor. En alt katında 350 kişilik bir salonu var. Giriş katında 600 kişi kapasiteli sütunsuz bir salonu var, burada pazar günleri zengin bir açık büfe kahvaltı sunuluyor. 29 TL. Üst kat ise haftanın her günü tüm gün serpme kahvaltı verilen, ayrıca Türk ve dünya mutfağı ağırlıklı bir menüye sahip olan, akşamları da dj muzikleri eşliğinde nargile keyfi yapılan restoran kafe tarzına sahip. Kır alanında açık hava kahvaltısı sunuyor olması da çok güzel.

resim-203953XX

Serpme kahvaltı kişi başı 40 TL. (min 2 kişiye veriliyor)

Ben bu pazar kahvaltı için 2HC’de bulundum. Alt kattaki büyük salonda Bakırköy Belediye Başkanı ve heyeti kahvaltıdaydılar. Giriş kattaki açık büfe kahvaltı verilen salon tamamiyle doluydu. Üst kattaki butik kahvaltı bölümünde ise tek bir boş masa bile yoktu. Serpme kahvaltıda 41 çeşit ürün sunuluyor, göze de mideye de doyurucu geliyor. Kahvaltıda kullanılan tüm ürünler özenle seçilmiş, bir kısmı yöresinden getirilirken bir kısmı da Namlı’dan alınıyor.

resim-203807VDIMG_0095

300 araçlık büyük bir otoparkının olması da en rahat yanı. Pazar kahvaltılarında Boğaz hattındaki mekanlar özellikle bahar aylarında çok kalabalık olur ve uzun sıralar beklemek zorunda kalıyorsunuz. Buranın güzel yanı ise; eşinizi, dostunuzu, ailenizi ve kalabalık gruplarınızı alıp buraya geldiğinizde fazla beklemeye gerek kalmadan bu koskoca mekanda illaki bir yerlere oturtuluyor oluşunuz. Rahat bir ortama sahip olması da cabası.

Mekan Bakırköy Adliye Sarayı’nın hemen karşısında, E5 karayoluna bakan Botanik Park’ın içinde yer alıyor. Gitmeden rezervasyon yapmanızı öneriyorum.

 

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir