Mekanlar

Zorba Taverna: Orjinal Rum Tavernası tadında…

Gayrettepe’de 1989 yılından bu yana faaliyet göstermekte olan Zorba Taverna 150 kişilik kapasitesi, otantik dekoru, rahat ve huzurlu aile ortamı, lezzetli mezeleri, deneyimli servis elemanları, hızlı ve kaliteli servisi ve her gece farklı canlı müzik performansları ile renkli, hareketli, eğlenceli, kıpır kıpır bir mekan.

resim-162408OZ

Buraya gelip de eğlenmemek mümkün değil. Mutlaka bir gecenizi ayırın ve gidin vazgeçemiyeceğiniz mekanlar arasına gireceğinden eminim. Bu tarz eğlence mekanlarında genelde yemeğin lezzeti geri planda kalır fakat rahatlıkla söyleyebilirim ki Zorba onlardan biri değil. Hem bol ve çok çeşit sunuyorlar hem de lezzete önem veriyorlar. Işte bu tavernayı diğerlerinden ayıran en önemli özellik de bu.

resim-161929QH

Fix menu uygulaması var.  Bunun içerisinde soğuk mezelerden; beyaz peynir, söğüş salatalık ve domates, patlıcan salata, acılı ezme, pazı kavurma, atom, enginar kalbi, levrek marine, Bombay fasulye, soslu hamsi, kereviz salatası, ege otları salatası var. Ara sıcaklardan; Pazı dolması ve Rum böreği geliyor. Hepsi gerçekten de çok lezzetli. Mutfak geri plana atılmamış, eğlence kadar lezzetlere de önem verilen bir mekan Zorba Taverna. Ana yemekte et, balık veya tavuk seçebiliyorsunuz. En sonda masanız tatlı ve meyve ile adeta donatılıyor. Ikram çok zengin, elleri bol, gönülleri zengin bir aile tavernası burası. Limitsiz yerli içki ve tüm soft içecekler de fiks menüye dahil.

resim-161809RT

Vur patlasın çal oynasın tabirine un uygun yer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ben de aynen o şekilde eğlendim. Tam ve gerçek bir Greek eğlencesi yaşıyorsunuz.

resim-161704WV

Arkadaşlarınızla, ailenizle her türlü özel gün ve gecenizi; düğün, nişan, doğum günü, evlilik yıldönümü, iş toplantıları bile dahil olmak üzere rahatlıkla kutlayabilirsiniz.

resim-161839NK

Programa gelecek olursak; Çarşamba ve cuma geceleri  ve Zorba orkestrası eşliğinde çoğu kişinin bildiği, tanıdığı ve hastası olduğu gerçekten başarılı bulduğum bir isim olan ‘’Göknür’’  ve Erdinç Erimiş sahne alıyor. Greek müzikte hakikaten iddialı bir isim. Aynı zamanda Zorba Geceleri adlı otuz parçalık bir albümü de mevcut. Mekanın tatlı sahibi Ahmet Tokmakçı bana bir tane hediye etti ve arabamda sürekli o cd’yi dinliyorum. Mekanda dinlemekten ne kadar zevk alacağınızı buradan anlayabilirsiniz. Salı, perşembe ve cumartesi geceleri yine Erdinç Erimiş ve Zorba orkestrası eşliğinde Berfin Gürsoy sahne alıyor. Pazartesi geceleri Grup Fasa Fisa eğlenceyi kopartıyor.

resim-161905WF

Eğlencenin kalbi de diyebileceğim Zorba pek çok ünlünün de daha yolun başındayken sahne aldıkları bir yermiş. Mesela Ziynet, Funda Arar, Fedon, Sinan Erkoç gibi ünlü isimlerimizin Zorba’dan çıkmaymış.

resim-162443WR

Eğlence hafta arası 21:00’de, haftasonları 22:00’de başlıyor. Içerde herkes ciddi anlamda kafasını dağıtıyorr, derdini tasasını bir kenara koyup kelimenin tam anlamıyla fıkır fıkır oynuyor. Ortam çok neşeli, atmosfer ışıl ışıl, özellikle tabak kırma ve sirtaki gibi sahne showlarıyla insanları tam kalbinden yakalamayı başarıyorlar.

Kapıda vale park hizmeti de mevcut.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir