Fit Gurme

Spor yapmadan, istediğiniz herşeyi yiyerek zayıflamak ister misiniz?

Yok öyle bir dünya, ama bu cümleyle herkesin ilgisini çekeceğiniz kesin. O zaman konumuza gelelim…

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunuyorsa, sağlam vücut da sağlam kafa gerektirir demektir.

Birşeyler yolunda gitmiyorsa yolu suçlama, kafandaki navigasyonu suçla. Yandex’in olumsuz düşüncelerle doluysa bence onu yanına bile alma. İnsanın düşünme gücüyle tüm hayallerini gerçek yapabileceğine, hastalıklarından da kurtulabileceğine inanıyorum. Beyninde imgeler yaratarak, buna yeterli olduğuna ve hakettiğine inanarak başlamak lazım. En önemlisi de sınırlandıran olumsuz düşünce kalıplarını hem beyinden hem dilden kaldırıp, olumluya çevirmek öyle inanmak ve öyle telaffuz etmek gerek. ‘Kötü şeyler hep beni bulur’ diye birşey yok, kodlama kendine, yazık! ‘Nerede bir deli varsa bana çatar’ deme, onları kaderin etme, ‘işlerim hep yolunda gittiği için şükrediyorum’ de, ne bileyim ‘ne zaman döviz bozdursam kurlar hep lehime işler de’, ‘iyi insanlar beni bulur, bereketliyim, şanslıyım çok şükür sağlığım da yerinde’ de.. Hep olumla şu hayatını, şükretki öyle olsun, daha da iyi olsun.

Kilo vermeye odaklanıp onu kutuplaştırarak kendinden uzaklaştırmak yerine mükemmel fit kilon neyse ona odaklan. Kendini o kiloda gibi hissedince şiddetle onu çağırırsın. Aynı şekilde parayı çekmek için varlığa, bolluğa odaklanırsan, her daim kazanırsın. Parasızlığa odaklanarak hayatına para getirmek imkansız.

Yani anlayacağınız gücümüz düşüncelerimizdir. Mutluluk berrak ve pozitif bir zihindir. Çok yiyip sadece sporla ve düşünce gücüyle fit kalmak da bir hayaldir. Beslenme %70, Spor %30, inanan bir zihinse herşeydir. Yeme-içme kadar sporla da iç içe olduğum gerçektir. Sağlık, mutluluk, zindelik ve fit gurmelik bunu gerektirir.

Onca yemeği nerene yiyorsun diyenler, yiyip yiyip kilo almayan seçilmiş kimseler arasında olduğumu zannedenler.. Aslında su içsem yarıyor ama ben hayatım boyunca spor yaptım, spor benim hayat tarzım.
Sporun öncelikle sağlıklı&doğru beslenme ve yeterli dinlenmeyle desteklenmesi gerekir.

Benim gibi yemek yemeği seven ama fit kalmak isteyen dostlarım için hem bazı antrenmanları hem de ”fit food” diye adlandırdığımız sağlıklı ve yaratıcı sporcu reçeteleriniz sizlerle bu mecrada paylaşmaya çalışacağım.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir