Hayata dair...

SEVGİLİLER GÜNÜ

 

Sevgililer günümüz mübarek olsun.

Sevgililer günümüz mübarek olsun. ‘’Seni dağlar kadar seviyorum’’ diyebildiğiniz, içinizi dağlayan değil, arkanızda dağ gibi sağlam duran sevenleriniz olması dileğiyle başlıyorum söze..

Aslında her gün özeldir, özel olmasını istersen.. Sevmek her gün güzeldir, layık olanı seçersen.. Sevgilisi yok diye tepinenlerden, var diye şükredenlerden, sevgilisinden kurtulmak için bahane üretenlerden, sevgililer gününü mecburiyet prangalarına vurulmuşçasına kutlama telaşına girenlerden, bu günü iple çekenlerden yada benim gibi ‘’Herkes için özel olan bir gün benim için nasıl özel olabilir?’’ diyen numunelerden biri olabilirsiniz… Bu özel günler böyledir; sevgilisi olanı neşelendirir olmayanı dertlendirir, annesi, babası olanı sevindirir olmayanı hüzünlendirir esas mesele sevdiklerinin kıymetini her daim bilmektir… Ne kadar flu dursa da net görebildiğiniz, karanlıkta geçen gemi gibi gizemli olsa da orda olduğunu bildiğiniz, en büyük kusurlarını bile yerle bir eden bir inançla sevdiğiniz, yer çekimini hiç eden bi heyecanla yanındayken ayda yürüyormuş gibi hissettiğiniz kıymetlileriniz olsun.
Zaten özel demek yalnız bir kişiye ait olan veya herkesten ve her şeyden farklı olan demek değil midir? Heleki konu sevdiğinse nasıl herkesle aynı günde aynı anlamı ifade edebilir? Doğum günleri, yıl dönümleri, tüylerimizi ürperten, geleneksel değerlerimizi yaşatan dini ve milli bayramlarımız kadar özel geçsin her günümüz inşallah. Bilin ki herkes gider, herşey biter, yenileri gelir hatta yenileri daha da çok sevilir. Şu hızla akıp giden zamanda kafayı herşeye takmayın, sevgililer gününü beklemeye gerek yok, her anı güzel geçirmeye, sevdiklerinizle olduğunuz her anı özel kılmaya çalışın…
Dünyanın en büyük en güçlü gemisi de batmıştır, en iyi uçağı da düşmüştür, en güvenli arabası da öldürmüştür. Güçlü hislerin fazla söze ihtiyacı yok, dili, dini, ırkı, zengini, fukarası yok, inandıysan bişeylere, bırak akışına yol nereye götürürse;) Kemerlerinizi takın güvendiklerinizle yolculuk edin, hayat yolunda iyi yolculuklar dilerim.
Ps: Klişeleri sevmem, farklı olanı severim yoksa gıcıklık değil niyetim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir