Mekanlar

Pasto Bursa – Fırın, Pastane, Kahvaltı ve Özel Ekşi Mayalı Ekmekler

Bursa Osmangazi Mahallesi, Hancı Caddesi, 6 numarada bulunan Pasto’da hem ekşi mayalı özel ekmeklerle yıkılan bir açık büfe kahvaltı yapabiliyor hem de tatlı, kek, pasta, kurabiye ve ekmek gibi tazecik fırın alışverişlerinizi yapabiliyorsunuz. Kestane şekeri de ayrı lezzetli. Bursanın en iyi ekmekçisi olmakla beraber en iyi kahvaltı mekanlarından da bir tanesi.

Kahvaltıda ekmeğe 1. sırada önem verenler için biçilmiş kaftan. 42 çeşit ekşi mayalı ekmek yapılıyor ve her birinin mayası farklı. İstediğinizi kestirip masaya alabiliyorsunuz.

Açık büfe kahvaltıyı dolapta sunulan seçenekler arasından seçiyorsunuz. Sıcak olarak omlet çeşitleri, sucuklu, kavurmalı, peynirli sahanda yumurta veya menemen de var. Kahvaltıda kullanılan tüm ürünler doğal malzemelerle hazırlanıyor. Pasto’nun meşhur bazlama tost ve ekşi mayalı ekmeklerine yapılan tost çeşitleri, muhlama, kurutulmuş domatesli süzme yoğurt ve közlenmiş biberi de muhakkak denenmeli. Bazlamanın üstüne sürülen baharatlı salça da çok seviliyor.

Buranın en güzel özelliklerinden biri de; beğendiğiniz kahvaltılıkları da satın alabiliyor olmanız. Bursa dönüşü ekmeğinizi Pasto’dan almalısınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir