Hayata dair...

Hayırlı Bayramlar

Bayramınız mübarek olsun. Boşalan Istanbul trafiğinin cenneti hatırlatan zevkiyle herkese iyi gezmeler ve tatildekilere neşeli günler. Ramazan boyu Seferi Lezzet Avcısı olarak seyrek yemek paylaşımlarıyla karşınızdaydım. Artık mekanlar beni bekler. İştahınızın 50 tonunu göstermeyi planlıyorum size. Ne de olsa mutluluğun formülü çok açık: Bir siz, bir ben, bir de YEMEK.

Kabir ziyaretleriyle ölümü, kalan sağların ziyaretiyle aile bağlarının gücünü, bolca yiyip içerek sefamıza şükrü, alınan, verilen mendil, çikolata, şeker, para ile küçük şeylerle mutluluğu ve hediyeleşmenin gerekliliğini hatırlatan, küskünleri barıştıran,  küçükleri büyüklere yakınlaştıran, kimine sadece tatil sevinci olan ama her ne olursa olsun bize özel, bize güzel günler olan RAMAZAN BAYRAMIMIZ kutlu olsun.

Küskünler barışsın, küçükler büyükleri arasın ve sıkıntı ne olursa olsun çözülsün inşallah. Hayat fani, kırgınlıklar gelip geçici, zamanı boşa geçirmemeli, kim kiminle nerede ve nasıl mutlu olacaksa onun peşine düşsün. Sıkıntının karanlığında bilmediğiniz yerlere sürüklenmemek için çıkartın içinizdeki hoşgörü ışığını. Verin enerjiyi dışarı. Hiç durmadan anlatmaya çalışmak yerine anlamak için çaba sarfedince çok daha kolaylaşıyor işler.

Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden, akranlarımın yanaklarından öperim ve 3 günlük dünya kimse üzmesin hem kendini, hem birbirini derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir