Mekanlar

4ten 4e Ocakbaşı: Galatasaray’da Müthiş Bir Ocakbaşı!

 

Eğlence ve yemeğin merkezi, İstanbul’un da kalbi olan Beyoğlu’nda tarihi bir han içinde modern mimarisiyle farklı bir konsepti olan, sıcak, samimi, lezzetli ve keyifli bir ocak başındayım bu akşam. Yeri çok kolay hemen Galatasaray Lisesi’nin yanında. Yeni açılmış sayılır, sadece birkaç ay olmuş. Tertemiz, kaliteli, mis gibi bir yer. Aradağım herşey burada var. ‘’Demleniyoruz’’ sloganıyla damak tadı ve eğlenceyi birleştiren 4ten 4e Ocakbaşı’nı özel kılan geçmişten günümüze uzanan 80’ler-90’lara ait zengin müzik arşiviyle çarşamba, cuma ve cumartesi günleri sabah 4’e kadar misafirlerini ağırlaması ve Türkiye’de bir ilke imza atarak bir nevi ‘’Nöbetçi Ocakbaşı’’ kavramını yaratmış olmasıdır. Kendinizi evinizde gibi hissettiren sıcak bir atmosferi var buranın. Lezzetler beklentimin çok çok üzerinde çıktı.

Etleri Balıkesir’den, şalgamı Tarsus’tan, zeytin ve zeytinyağı Manisa Saruhanlı’dan, dağ kekiği Sivas yaylalarından, çubuk turşusu Konya’dan, kadayıfı Antep’ten ve kaya koruğu Kaş’tan geliyor. Lezzette tesadüfe yer verilmiiyor anlaşılan… Buraya gerçekten bayıldım! Muhakkak denemelisiniz.

Kafa karıştırmayan lezzetiyle iddialı, nokta atışı ürünlerden oluşan az ve öz bir menü var. Mezeleri tadımlık olarak yemeli ve etlere mutlaka yer bırakmalısınız. Gerçekten başarılı!

Mezeler: Patlıcan Salata, Acılı Ezme, Şakşuka, Van Cacığı, Kaş Kaya Koruğu, Humus, Bombay Pilaki, Atom, Konya Çubuk Turşusu, Ege Çizik Zeytin, Kavun, Ezine Peyniri

Ocaktan: Közde Patlıcan, Söğürme (köz patlıcan, domates ve biber), Közde Kaşarlı Patlıcan, Közde Sarımsak ve Soğan,

Salatalar: Gevurdağı ve Çoban Salata

Ocakbaşından seçebileceğiniz lezzetler: Küşleme, Kuzu Lokum, Kuzu Pirzola, Kaburga, Terbiyeli Kuzu Şiş, Çöp Şiş, Adana, Urfa Kabep, Fıstıklı Kebap, Çiger Çöp Şiş, Tavuk Şiş, Tavuk Kanat

Tatlılarda da Antepli Hasır Kadayıf ve Meyve Tabağı

Adres: Tomtom Mah. Yeniçarşı Cad. Demir Han. No:38 Kat 1 Beyoğlu

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.