Seyahat Günlüğü

4 Reasons Hotel & Bistro – Yalıkavak Bodrum

4 Reasons Hotel; Bodrum’un parlayan yıldızı Yalıkavak’a çok yakışan küçük, romantik, samimi ve sakin bir butik otel. İsminin işaret ettiği dört nedene gelince: Huzur, Tasarım, Kalite ve Tavır. Dördünün de hakkı verilmiş. Otelde karşılanma anınızdan çıkışınıza kadar kendinizi özel hissediyorsunuz. Bu çok önemli. Otelin sahibi Ali ve Esra çifti 15 yıl önce Toronto’da süre gelen yaşantılarını Bodrum’a döndürmüş ve yıllar içinde Bodrum’un en oturaklı ve istikrarlı otelini oluşturmuşlar. Conde Nast ve The Sunday Times geçtiğimiz yıllarda 4 Reasons Hotel + Bistro’yu “verdiğin paraya en çok değen” oteller arasına almış.

Balayı paketi, düğün, yarım pansiyon seçeneği gibi pek çok opsiyon da sunuyor.

Bodrum bölgesinin en iyi küçük otellerinden biri olarak kabul edilen ve hizmet kalitesi ile ünlü 4reasons otel+bistro 20 oda/suit, ufuktaki nefes kesen Yalıkavak gün batımını izlerken yaratıcı kokteyller sunan 4reasons Bistro ve masaj yaptırırken huzur veren keyifli bahçelerden oluşuyor. Zeytin ağaçları ve çiçeklerle donatılmış bahçesinde yer alan açık yüzme havuzunda, doğanın sessizliği içinde yüzebilir yada otelin hemen yanıbaşında bulunan Tilkicik koyundaki Magi Beach’i kullanabilirsiniz. Buraya ister kısa bir yürüyüşle, ister otelin kendi transfer aracıyla ulaşabilirsiniz.

Otelin konumu çok iyi; Yalıkavak sahiline tepeden bakan bir yamaçta Ege’nin huzurunu izliyorsunuz. Mimari olarak çok rahat, doğal ve orijinal biçimde tasarlanmış. Lüks, kalite, doğallık ve rahatlık iç içe…

Muhteşem bir manzarayı ayaklar altına seren tepede konumlanan tesisin odaları konforlu, rahat ve geniş. Odalarda klima, LCD TV, oturma alanı, çalışma masası, kablosuz internet, minibar, kasa ve kanepe bulunuyor.

Açık büfe kahvaltısı bulunuyor.

Oyun alanında; dart ve bilardo oynayabiliyorsunuz. Bir de kütüphanesi var. Masaj hizmeti de sunuyorlar.

Restoran mönüsünde yerel Ege lezzetleri, Ege usulü tapaslar, mezeler var.

Havuz kenarı ‘lounge’, nu-bohem tarzda yenilenmiş. Yazın güneşten kaçmalık, kışın şömine kenarında tembellik etmelik bir hale getirilmiş. Bahçe tropik bir orman gibi. Pek çok ünlü sık sık gelip burada kalıyor.

4Reasons Hotel+Bistro, Yalıkavak Otogarına 3 km uzaklıkta bulunuyor.

Adres: Tilkicik Mevkii, Bakan Caddesi, No:2 Yalikavak, 48430 Muğla

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir