Mekanlar

Leman Kültür Beşiktaş ve IF Performans: Gün Boyu Eğlenceli Mekan

Haftasonunun tadını çıkarmak, hafta içi yoğunluğunun yarattığı streslerden uzaklaşmak ve keyifli bir akşam geçirmek için size süper bir yer önerim var. Cuma akşamı Leman Kültür Beşiktaş’taydım.

https://www.instagram.com/lemankulturbesiktas/

Önce güzel bir yemek yiyip sonra nefis bir stand up gösterisi izleyip ardından hemen yan kısmındaki konser alanı IF Performans Beşiktaş’ta Göksel konserini dinledim.

 

https://www.instagram.com/ifbesiktas/

Gece IF’te biter sloganıyla sonlanan gecede saatlerce aynı mekanda zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Leman Kültür Beşiktaş Şubesinin hemen bitişik kapısından girilen 1500 kişiyi içine alan, geniş, ferah ve ses düzeni çok iyi olan IF Performans’ta haftanın 6 günü çok güzel konserler veya sahne etkinlikleri oluyor burada, aklınızda olsun.

Haftaya bir sürprizim olacak Ceylan Ertem bileti hediye edeceğim o yüzden @berrakberroo instagram hesabımdan da takipte kalın.

https://www.instagram.com/berrakberroo/

Ayrıca Leman Kültür’de burada kahvaltı eden herkese bir konser bileti hediye ediliyor. 1 kişilik kahvaltı 27.75 TL

Beşiktaş’ın merkezide yer alan Leman Kültür keyifli dekoru, nereye bakarsanız gülümseten karikatürlerle dizayn edilmiş renkli ortamı, güzel müzikleri, canlı gösterileri, lezzetli yemekleriyle fark yaratan bir mekan. Leman Kültür eğlenceli ve keyifli bir buluşma noktası olmakla beraber konserlere, söyleşilere, imza günü gibi etkinliklerle de zemin oluşturuyor.

Leman Kültür’de stand up showlarına katılım 25 – 30 TL, IF Performans alanındaki konserler ise 30 TL civarında oluyor. Hasan Can Kaya’nın performansı oldukça keyifliydi.

Dünya mutfağından seçenekler sunan menüde fiyatlar da gayet uygun. Aşağıda size mekanın kendisi kadar eğlenceli menüsünün fotoğraflarını paylaşacağım.

 

Leman Kültür’ün hikayesine gelince: 30 Eylül 1994 te kapılarını okurlara açan Leman Kültür, gün yüzüne çıkamayan, gösterim şansı olmayan, yerli yabancı belgeseller, filmler, gösteriler, sergiler ile bir alternatif kültür zemini oluşturmaya çalışmış. Döneminin sanatçılarının uğrak ve buluşma yeri olan Leman Kültür Türkiye tarihinin en büyük katılımlı ses getiren sivil toplum eyleminin başlatıldığı yer olmuş ‘’Sürekli Aydınlık İçin Bir Dakika Karanlık” eylemi için start burada derginin onur konuğu şair Can Yücel tarafından verilmiş, elektrik şalteri ilk olarak Leman Kültür’ de indirilmiş… 1995’te minik bir sahneye kavuşan Leman Kültür Tuncel Kurtiz’ in Şeyh Bedrettin, Cahit Irgat okumaları, Mehmet Esen’in meddah, Stand-up gösterileri ve ardından Leman çizeri Cem Yılmaz’ ın izleyici olduğu bir gösteride kendisini sahnede bulması ile mizah dünyamıza fenomen bir yıldız için zemin oluşturmuş. Leman Kültür bu sahnesinde yine Ata Demirer’in yükselişine katkıda bulunmuş…

Leman Kültürler şimdilerde franchising modeliyle, derginin okurları ve severlerinin girişimleriyle çoğalmaya devam ediyor. Türkiye’de 22 adet şubeleri bulunuyor. Leman Kültürler elektrik tüketiminde de pozitif elektriğe destek çıkarak elektriğini, rüzgar ve güneşten almayı tercih ederek atmosfere karbon salmamayı hedefliyor.

Mekanı kanlı canlı anlatan ve size yaşatan youtube videom aşağıdaki linkte…

Related Posts

One thought on “Leman Kültür Beşiktaş ve IF Performans: Gün Boyu Eğlenceli Mekan

  1. yeiçkeşfet dedi ki:

    Ne güzel bir mekan yapmışlar. Leman Kültür’ü yemeklerinden ötürü de ayrıca severim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir