Mekanlar

Quppa Caffe Akaretler

Havalar nasıl olursa olsun kahve Kokan, kafa açan, sendromsuz ve renkli bir gün olsun diyen herkes için bugün ilaç gibi bir mekan keşfettim.

Akaretler’de W Hotel’in hemen yan sokağında henüz birkaç gün önce açılmış olan bu kafenin ismi Quppa Caffe. 3. dalga kahveciler arasında yerini alan @quppacaffe yi diğer kahve dükkanlarından ayıran en önemli özelliği ise kaliteli kahvelerinin yanı sıra sunduğu birbirinden lezzetli ev yapımı tatlıları, sandviçleri ve zengin menüsünde sunduğu lezzetli yemekleri…

Fiyatlarının kalite, dekor, standart, lezzet ve lokasyona göre çok makul oluşu da büyük bir artı!

Üzerinde bayağı çalışılmış bir konsept yaratmışlar. İnsanı içine alan kahve kokusuyla bütünleşen bu tatlı mekanın tasarımı oldukça keyifli. 100 kişilik kapasitesi olan geniş bir alana sahip. Hem giriş kısmında sokak üzerinde bir bahçesi hem de hem de mekanın arka tarafında yer alan rahat bahçe kısmı var. İçerisi de oldukça geniş, temiz, konforlu ve rahat. Arkadaşlarınızla buluşmak, bilgisayarını alıp tek başına oturup çalışmak, biraz kitap okuyup kafanızı dinlemek, bir kahve molası vermek yada öğle arasında birşeyler atıştırmak için mükemmel bir seçenek…

Menüde kahvaltı, soğuk ve sıcak sandviçler, tostlar, ciabatta pizzalar, quesadilla’lar, salatalar, tatlı tuzlu çörekler, pastalar, tatlılar, kekler ve kurabiyeler mevcut. Tostlar ve sandviçler kocaman porsiyonlarla geliyor, hem lezzetli hem doyurucu. Kahvenin yanı sıra çay çeşitlerini de bulabiliyorsunuz. Günlük detoks içecekleri, ev yapımı limonata, smoothie’ler ve soğuk içecekler de var.

Fiyatlardan biraz bahsedecek olursam:

Sandviçler 16 – 25 TL

Tostlar 15,75 – 18,75 TL

Ciabatta Pizzalar 22,50 – 24,50 TL

Filtre kahve 7 TL, Americano 8 TL, Cappuchino 9 TL

Mozaik pasta 9 TL, Cheesecake, Tiramisu, Panna Cotta, Mus 12 TL

 

Güleryüzlü hizmetle karşılaştığınız enerjisi yüksek ve kalitelir bir mekan Quppa Caffe. Daha yeni açılmış olmasına rağmen oldukça rağbet görüyor. Öğlen saatlerinde oturacak yer kalmamıştı.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir