Mekanlar

L’Entrecote De Paris

Kanyon Avm’nin En Zarif ve En Doyuran Mekanı

Şahane bir Fransız restoranı olan, Paris Champ Elyses’in meşhur etçisi L’entrecote de Paris İstanbul’da Kanyon Avm içinde hizmet veriyor. 

Serafina’nın kardeş mekanı olan L’Entrecôte de Paris, hemen Serafina’nın bitişiğinde yer alıyor. Çok şirin bir ortama sahip ve dekorasyondan fondaki müziklere varıncaya kadar tam bir Fransız etkisi hakim.

En güzel özelliği ise çok pratik bir menüye sahip olması. Kararsızlık yaşamıyorsunuz. Bu açıdan çok iyi. Nefis görünen sarı bir sos eşliğinde (Cafe de Paris sosu) sunulan ince şeritlere bölünmüş yumuşacık antrikot eti patates kızartması ile sunuluyor.  Yanına da salata ve bir kadeh de kırmızı şarap eklerseniz olağanüstü bir kombinasyon oluyor. Salata ve patates kızartması bittikçe yenisi ekleniyor.

Acele ederek yemenize gerek yok: Servis edilen tepsinin altında yer alan mumlar, yemeğin ısısının korunmasını sağlıyor. Tadını çıkarta çıkarta yiyorsunuz.

Tabi menüde Fransızlar’ın olmazsa olmazı soğan çorbası da bulunuyor. Çok da güzel yapıyorlar. Burger ve sandviç seçeneklerini de deneyebilirsiniz. (La Baguette Sandwich, L’Entrecote De Paris Burger gibi yine Cafe de Paris sosu ile yapılan burgerler ve sandwich’ler..)

Detayları izleyebileceğiniz youtube videomun linkini de aşağıya bırakıyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir