Mekanlar

By Esat: Kalamış’ta Bir Tatlı Huzur Almaya Gelenlerin Balıkçısı

13063178_1146139565417655_1095185484684207316_o

Kalamış Marina’nın karşısında bulunan ve sizi adeta Cunda’da gibi hissettiren keyifli bir balık restoranı By Esat. Kendine has ve çeşidi bol olan lezzetleriyle diğerlerinden ayrılıyor. Lezzeti kadar ortamı da sarıyor.  Hafta sonu tatile gidemeyenler buraya gelip kendinizi tatilde gibi hissedebilirsiniz. 100 kişilik salonu ve 120 kişilik bahçesiyle oldukça geniş ve ferah bir atmosfere sahip.

byesatmasa14

byesatlakerda

Cunda’dan gelen ege otları ve ege mutfağında isim yapmış mutfak kadrosuyla ege nostaljisini yaşatan bir mekan. Masada gördüğünüz tüm ürünler Ege’den geliyor. Göze ayrı mideye ayrı hitab ediyor. Deniz kabuklularından oluşan havalı sunumuyla Okyanus Salata, hafif tuzla pişen nefis bir İzmarit Salamura, mis gibi bir Fesleğen Soslu Levrek, su gibi bir Lakerda, pırıl pırıl parlayan Zeytinyağlı Enginar ve özellikle dikkatinizi çekmek istediğim Ege otlarından oluşan ‘’Bitki Tabağı’’ muhakkak denemeniz gereken farklı lezzetler arasında.

byesatottabagı

kalamarbyesat

byesatsarma

Kalamış’ın Ege köşesi By Esat’ta ara sıcaklarda favoriler; Soya soslu sunumuyla “Kalamar Akordiyon”, arkasında muhteşem bir deniz mahsullü levrek sarma. Dışı Levrek içi karides, kalamar, ahtapot enfes bir lezzet.

byesatkavurma

İçerisinde ahtapot, karides, kalamar, fener balığı, domates, biber, sarımsak bulunan, pul biber, kekik ve soya sosuyla daha da lezzetlenen muhteşem bir ’’Acılı Deniz Mahsülleri Kavurması’’ tereyağında karides klişesini renklendiren sıra dışı bir ara sıcak olarak masanızda bulunması gereken lezzetler arasında geliyor.

nul2byesat

IMG_6268

Kalamış’ın lezzetli ve keyifli balık restoranı By Esat’ta ana yemeklerde iddialı şarap soslu ‘’Nul Marin’’ muhakkak denenmesi gereken bir lezzet. İstiridyeden, kum midyesine, deniz tarağından, aquadis midyeye (kara midye), jumbo karidesten, levrek etine ve ahtapota, deniz mahsulü adına zengin içerikli, safran ve krema ile enfesleşen ve By Esat’ın adeta imzasını attığı yemeklerden.

Farklı ve yenilikçi tarzı, sıcak atmosferi, her zevke hitap eden lezzetleri, çeşit çeşit mezeleri ve keyifli yemesi içmesiyle mutlaka gidilmesi gereken bir Balık restoranı By Esat.

IMG_6255

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Mekanları canlı canlı yaşatan videoları ‘’Berrak Mekanlarda’’ youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir