Mekanlar

Sardunya Karaköy Yalı: Boğaz’ın Kucağında İftar Keyfi

Manzaranın şahaneliğine bakın foodielerim. Şiir gibi şehrimizin, şiir gibi bir mekanında 12. iftarı yaptım bu akşam… Karaköy Fındıklı’da denize sıfır, yemesi, içmesi oldukça lezzetli bir mekan olan @sardunyakarakoy de Çiğdem Şef’in mutfağından çıkan menü ile iftar yapmak ayrı güzel ama esas konu şu ki İnsanın şair olası geliyor burada… Atmosfer harika!

 

Muhteşem Boğaz manzarası, güleryüzlü servisi, ferah ortamı, zengin mutfağıyla aurasi yüksek, dinamik bir yer Sardunya. 1976’dan bugüne ayakta duran bu sağlam mekanın insanı mutlu eden bir atmosferi, bir yaşanmışlığı var.

Kişi başı 110 TL olan iftar menüsünde Antep mutfağından yöresel lezzetler var. Beyran, mercimek çorbası, Yuvalama, İçli köfte, Kuru Patlıcan Dolması ile kolları sıvadık. Ana yemekte Buğdaylı naneli kuru cacık eşliğinde Beğendili Kebap vardı. Kapanışta ise İmam Çağdaş baklavası ve güllaç geldi. Harikaydı.

Sardunya Karaköy Yalı Restaurant’ın hafta sonu brunchları da çok keyifli oluyor. Ailecek gelebileceğiniz rahat ve konforlu bir ortam. Lezzetler de şahane. Ramazan sonrası bir hafta sonu denemenizi öneririm. Bununla beraber Sardunya’nın balık ağırlıklı Akdeniz mutfağından oluşan menüsü de çok başarılıdır. Günün her saati gelebileceğiniz bir restorandır.

Mübarek üç ayların sonuncusu, on bir ayın sultanı, ayların en faziletlisi, hoşgörülüsü, bereketlisi, bu uzun yaz gunlerinde oruçların tutulduğu, duaların çağladığı Ramazan ayının bu güzel günlerinde birbirimizi yermektense sevmeye, hoş görmeye, duaya, ibadete ve hayırlı işlere adanmayı nasip etsin Allah hepimizi.. Ne de olsa Acı su da tatlı su da berraktır. Görünüşe aldanmamak lazımdır.. kimin hangi ibadette hangi günahta hangi sevapta olduğunu bilemeyiz. Allah yolunda kendi işimize bakmak, iyiyi güzeli anmak, kimsenin günahına girmemek hayrımıza olacaktır.

Hepinize sağlık ve sevgi, darda olana bereket, sıkıntıda olana ferahlık, hastaya şifa, dertliye deva, canı sıkılana eğlence diledim.. Hayatın her alanında bolluk ve bereket dolu olun.. Herkese hayırlı iftarlar… Allah kabul etsin
Rezervasyon için telefon 0212 249 10 92

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir