Mekanlar

Sanat Restaurant: Nevizade’nin En Keyifli Mekanı

resim-161002DJ

Canınız Beyoğlu’nda rahat, keyifli ve düzgün bir meyhaneye mi gitmek istiyor? O zaman artık bir kültür haline gelmiş olan Nevizade Sokağı’ndaki Sanat Restoran’ı denemelisiniz. Hem canlı müzik var bu mekanda, hem de birşeyler içip sohbet etmek için sakin ve gürültüden uzak havadar bir teras var.

resim-160932MN

 

Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerinde sıra sıra cafe-barların, meyhanelerin, her telden çalınabilecek bir sürü mekanın bir arada bulunduğu, her daim kalabalık ve şen şakrak olan tarihi bir sokaktır Nevizade. Şehrimizin en samimi yerlerinden birisidir. İnsan herşeyi aşkla yapamayabilir ama samimiyet esastır, gerisi teferruat. Kenan Doğulu aşk ile diyorsa, ben de: ‘’Ne yaparsan yap samimiyetle yap’’ diyorum. Bir denize nazır içmek vardır, bir de Nevizade’de içmek vardır İstanbul’da…

resim-161028OD

18 yıl önce Beyoğlu’nun gülü olan Nevizade Sokağı’ndaki eski tarihi bir binanın giriş katında toplam 6 masa ile hizmet vermeye başlayan Sanat Restaurant Cafe & Bar, şimdi terasları ve bahçesiyle birlikte yaklaşık 1600 kişiye hizmet veren, 600 kişilik açık alanı bulunan, nezih ve alternatif mutfağı, zengin içecek mönüsü ile hoş vakit geçireceğiniz aynı zamanda Taksim havasını soluyacağınız süper bir mekan olmuş. Her anlamda insanın damağında tad bırakıyor. Ayrıca öğrendiğime göre yan taraftaki otoparkı da satın almışlar ve orada da yepyeni ve üstü açık bir mekan yapıyorlar, bu mekanda müzik yapmak için özel gruplar bile gelecekmiş. Çok yakında göreceğiz.

FullSizeRender

IMG_5622

Menusu yeme ve içme açısından oldukca zengin ve güzel. Doyurucu porsiyonları, lezzetli yemekleri, güzel fiyatları ve keyif veren atmosferiyle Beyoğlu’nu sevenlere önereceğim çok katlı, farklı ve konsept bir yer. Nevizadede ilk tercih edeceğiniz mekan diyebilirim. 450 kişilik kocaman bir terasının olması, o terasın oldukça sakin ve havadar olması büyük bir artı. Dostlarla oturup sohbet etmek için çok güzel bir yer çünkü civarındaki diğer mekanlar gibi müziği sonuna kadar açmiyorlar. Alt katlarında canlı müzik de var.

FullSizeRender

IMG_5638

Sanat Restaurant’ın mutfağının başında deneyimli şef Aydın Gür bulunuyor. Mezeler, ana yemekler bir yana o muhteşem tatlılar bile onun elinden çıkıyor. Hazır alınmıyor. Közde patlıcan salata, acılı ezme, haydari, pilaki ve közde biberle başladım. Hepsi birbirinden lezizdi. resim-161002DJ

resim-161922TC

Ana yemek olarak aldığım ızgarada pişmiş, arasında ıspanak olan köri soslu ‘’Chicken Rose’’ tek kelimeyle muhteşemdi. Mönü o kadar zengin ve doyurucu ki insanın diğer yemeklerde aklı kalıyor. Örneğin Pepper Steak, Soya Soslu Tavuk Kavurma, Gurme Bonfile, Güveçte Tavuk Sote gibi seçenekler de ilgi çekici görünüyor. Mönüde tüm yemeklerin görselleri de bulunduğundan rahatlıkla ne yiyeceğinize karar verebiliyorsunuz. Bu kaliteye ve ortamına göre gayet makul fiyatları olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

resim-162007QR

resim-162047IH

resim-162319HZ

Tatlılar amiyane tabirle resmen ateş ediyor. Çok sıkı, çok başarılı! Frambuazlı Cheesecake ve profiteröl denenmeyi yüzde iki yüz hakediyor. Tüm tatlılar belirttiğim gibi günlük ve taze olarak Sanat Restaurant’ın mutfağından çıkıyor.

Arkadaşlarınızla sohbete, eğlenceye gelmek için en ideal Nevizade mekanı olduğunu düşünüyorum Sanat Restaurant’ın. O kadar büyük ki içinde kaybolabilirsiniz, buna dikkat edin. Lavaboya giderken yerinizin nerde olduğunu aklınıza iyice yazın derim çünkü mekanın ilgi çekiciliği, farklı katlarındaki, farklı konseptleri sizi anlamadan bir yolculuğa çıkartabilir ve yerinizin nerde kaldığını unutabilirsiniz. Ama korkmayın hemen yardımcı oluyorlar…

Doğumgünü kutlamaları ve her türlü arkadaş toplantıları için mekan arayanlara da şiddetle tavsiye ederim.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- ****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir