Mekanlar

Robin’s: Galata’nın en romantik mekanı

Taksim İstanbul’un kalbiyse Galat’da ruhudur. Semtin simgesi olan Galata Kulesi de dünyanın en eski kulelerinden biridir. Bizans imparatoru Anastasius 528’de Fener kulesi olarak inşa ettirmiş, Hezarfen Ahmet Çelebi ‘İstanbul kanatlarımın altında’ diyerek burdan semaya süzülmüştür. Düşünün ki o zamanlar şehrin en uzun yapısı olma özelliğini taşıyormuş. Şehrimizin ruhu olan Galata’nın havalı otellerinden Duo Galata Hotel’in terasında Robin’s adında özel ve romantik bir mekan var.

resim-125911PT

Galata Kulesi’nden Tünel’e çıkan Galip Dede Caddesi’nde sol tarafınızda kalıyor Robin’s. Mekanın girişi kat ve teras katında mor, gri ve siyah ağırlıklı bir dekorasyon hakim. Bu stil sahibi restoran & barın ortakları ortak hayallerini gerçekleştirmek için bu yola çıkmış olan bir abla ve kardeş. Biri otellerde yaptığı dekorasyonlarla tanınan iç mimar Yeşim Aslaneli, diğeri ise Paris’teki Le Cordon Blue aşçılık okulunda eğitim almış olan başarılı şef Bilal Mert. Dekorasyon ve mutfak haliyle oldukça başarılı. Huzurlu, sıcak, keyifli ve konforlu bir ambiyansı, mistik bir havası, yumuşak tonlarda modern ve şık bir dekorasyonu olan mekanın süper manzarası da atmosferin tamamına imzasını atıyor adeta. Bu sade ve şık dekorasyonu bütünleyen fine-dining  yemekler de konseptle ahenk içinde.

resim-130035QY

Girişte geniş gruplar için ayrılan masalarla bar bölümü de mevcut. Üstü açılabilen camekanlı teras katındaki sade, modern ve şık dekorasyonun ilgi çeken öğesi mekana ismini de veren robin kuşu simgeleri. Şahane Galata Kulesi ve deniz manzarasıyla tamamlandığında keyfinize keyif katıyor. Size İstanbul’u yaşatan mekanlardan bir tanesi olarak öne geçiyor.

resim-165326OY

Robin’s’in mutfağının kontrolü Bilal Mert’in yaratıcı ellerinde can bulmuş. Menüde dünya mutfağına ait lezzetler ve kendine has dokunuşları bulunmakla beraber ‘’Uykuluk’’, ‘’Kabak Çiçeği Dolması’’, ‘’Sultan Kebap’’ gibi geleneksel lezzetlerimizi de görmek mümkün. ‘’Soğan Çorbası’’ veya ‘’Kestane Çorbası’’ yanında bir de ‘’Narlı Roka Salatası’’yla süper bir giriş yapılmalı… ‘’Tabule Salatası’’nı sevenler buradakini asla kaçırmamalı. Et severler için; ‘’Ördek’’, ‘’Kuzu İncik’’, ‘’Dana Bonfile’’, deniz ürünü tercih edenler için ‘’Lagos Carpaccio’’, ’’Ahtapot Carpaccio’’, ‘’Midye’’, ‘’Somon Füme’’, ‘’Deniz Ürünlü Risotto’’, ‘’Deniz Ürünlü Linguini’’, şahane bir ‘’Minekop’’ ve ‘’Somon Izgara’’ gibi seçenekler de var. Kuşkonmaz, istridye mantarı ve erik reçeli ile sunulan ‘’Bıldırcın’’, ‘’Trüflü Fettucini’’, ‘’Kabak ve Humus’’ gibi farklı ve merak uyandıran yemekler de bulunuyor bu zengin menüde.

resim-165044VE

resim-165130CN

Bilal Mert’in farklı dokunuşlarını her yemekte görmek mümkün. Mesela Minekop yanında muhteşem bir istridye mantarı ve kültür mantarı püresi ile sunuluyor. Tabağın diğer eşlikçileri olan deniz börülcesi, taze soğan ve yedikule marul da hem sosuyla hem de harika pişirilişiyle muhteşem bir lezzet sunuyor.

resim-164954LA

Son derece lezzetli bulduğum ‘’Uykuluk’’ altındaki buğday püresi, buğday patlağı ve latin yapraklarıyla çok güzel bir uyum içinde. Lezzeti damağınızda bir süre iz bırakıyor.

Tüm yemekler müşterilerin diledikleri tatları birbirine karıştırıp denemesine imkan sunan geniş ve rahat tabaklar ile servis ediliyor. Sunumla göze ayrı mideye ayrı hitab ediyor.

Bu mekanda şefin tadım menüsü de mevcut. Uzun ve keyifli bir gastronomik yolculuğa çıkabiliyorsunuz. Lezzet konusunda güvence altında olduğunuza emin olabilirsiniz. Ortamın romantikliği de cabası. Özel yemekleriniz için mutlaka denemeniz gereken bir mekan!

Müzikleriyle de iddialı olan mekana iş çıkışlarında keyifle kokteyllerinizi yudumlamak ve ilerleyen saatlerde de kaliteli müziğin ritminde partilemek için gidebilirsiniz.

resim-130427VS

Tatlı menüsünde denenmesi gereken lezzetler arasında en iddiali olanı elbetteki sufle! Sufleyi kim sevmez… Siyah çikolatalı mus, creme bruleee, kabak & ıspanak dondurma gibi seçenekler de ilginç birer deneyim olabilir.

resim-130439VS

resim-141245FN

Çorbalar: 22 TL

Salatalar: 25 TL

Başlangıçlar: 27 – 45 TL

Ana Yemekler: 39 – 69 TL (500gr. Dana Bonfile 140 TL)

Tatlılar: 18 – 27 TL

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir