Mekanlar

Pesto Italiano Istanbul – Gerçek İtalyan Lezzetleri

Doğaya en yakın kaçış noktası, huzurlu ve keyifli bir yerleşim yeri olan Ormanada’nın girişinde bulunan Pesto Italiano dünya insanin en sevdiği mutfakların başında gelen Italyan işi lezzetleri tüm gerçekliğiyle sunan harika bir yer… Tam bir sene önce açılmış olan mekan keşfedilmeye değer.

IMG_7078

Pizzanın her çeşidi 3 farklı odun kullanılarak pişiriliyor Pesto Italiano’ da.

Ünlü isimlerin de uğrak yeri olan mekan adeta bağımlılık yapacak cinsten…

IMG_7085

Şehir merkezine yakın aynı zamanda doğa ile iç içe huzurlu bir ortamı tercih etmek isteyenlerin kısa sürede uğrak yeri haline gelen Pesto Italiano İstanbul’un konsepti genç işletmeci Serkan Torun tarafından en ince detayına kadar A’dan Z’ ye düşünülerek oluşturulmuş.

IMG_7226

Keyifli bir atmosferi var, etrafı da yemyeşil ve huzurlu bir ortama sahip. İç dekorasyonda kullanılan tüm detaylar sizi büyülüyor. Adeta bir sanat evi kıvamında ve bir o kadar da sevimli. Sizi içine alan bir mekan Pesto Italiano. Kendinizi ait hissettiğiniz, rahat olabildiğiniz ve aynı zamanda keyifle doyabildiğiniz bir yer.

Serkan Bey sanata verdiği önemi mekanın mimarisine de sunumlarına da yansıtmış. Hoş bir ambiyans yaratmış. Yakında İstanbul’un sürpriz bir noktasında ikinci şubeyi de açacağı haberini de kendisinden aldım.

IMG_7143

Herkesin zevkine hitab edecek cinsten nokta atisi bir menüsü var. Şık olduğu kadar da konforlu bir ortama sahip. Doğanın içinde oluşu da çok büyük bir artı sağlıyor. Duvarlardaki değerli tablolar sanata, zengin menüsü de lezzete doyuruyor.

Pesto Italiano’ da şubat ayında ilk kişisel resim sergisi EQ-Emotive Quotes ile sanat severlerle buluşan genç ressam Dilahan Doğan’ın çarpıcı eserlerinden bir kaçını da görmeniz ve hatta beğendiğiniz tabloları satın almanız da mümkün.

IMG_7193

 

‘’Karides Tempura’’ nın lezzeti de görüntüsü kadar harikaydı. 25 TL

IMG_7157

‘’Avokado Enginar Salatasi’’ pırıl pırıl görüntüsü, tazeliği ve bol malzemesiyle oldukça başarılıydı. 28 TL.

Snapseed

 

Odun fırınında pişen, üç farklı odunun isinin lezzetini içine çeken ‘’Bresaola Pizza’’ için bir İtalyan olsa ‘’Mamma Mia!’’ derdi, bence hakikaten tam bir İtalyan pizzası lezzetindeydi. Sırf bu pizzayı yemek için Zekeriyaköy’e gidilir.

IMG_7214

IMG_7205

‘Makarnaların hepsi ev yapımı Pesto Italiano’da. Lezzeti oldukça farklı ve özel. ‘Fettucini Verdure” diri diri makarnası ve taze sebzeleriyle şahaneydi. Muhakkak denemelisiniz. 25 TL

IMG_7228

Tatlılarda ‘’Panna Cotta’’ mekanın favorilerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Elbetteki İtalyanların vazgeçilmezi ‘’Tiramisu’’ da burada hakkı verilerek yapılan şahane tatlılardan bir tanesi.

Pesto Italiano İstanbul’da hergün saat 16:00’ya kadar kahvaltı da sunuluyor.

Adres:

Pera Sunset Park Sitesi No:248-A:5-6 Uskumruköy Ormanada Girişi Sarıyer / İSTANBUL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir