Mekanlar

Pizza Raffaele – Hayat Pizzayla Daha Güzeldir

resim-204749HH

Levent Çarşı’da günün yoğunluğuna ara vererek, bir müddet İstanbul’u terkedip kısa bir Napoli yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bunun için lütfen Pizza Raffaele yazan kapıya doğru gidiniz…

Ünlü İtalyan filmi ‘’La vita e Bella’’ dan esinlenen bu restoranda tüm zorluklara karşı başarıya giden yola inançla çıkılmış. İşini dürüst ve düzgün şekilde yapmak bir felsefeye dönüşmüş. Hayatın herşeye rağmen güzel olduğunu unutmayın! Bu mekanın aurasında umut var. İnsanı etkisi altına alıyor. Pizzanın verdiği mutluluk etkisi de malumunuz…

resim-204819LR

Pizzanın ortaya çıkışı ilginçtir; ilk olarak Napoli’deki fırıncıların fakir insanlara yönelik ince bir hamurun üzerine ellerinde bulunan bazı malzemeleri ekleyerek yaptıkları bir yemektir. Sonradan bu yiyecek soyluların dikkatini çeker ve geniş kitlelere yayılmaya başlar. Pizza Raffaele de ismini pizzanın tarihinde bilinen ilk isim olan Raffaele Esposito’dan alıyor.

resim-204900DT

8 senedir Ataköy’de, 5 senedir Bahçeşehir’de ve 9 aydır da 1. Levent Çarşı’da olmak üzere 3 şubesiyle hizmet veren Pizza Raffaele çok şirin ve sıcak bir atmosfere sahip. Kendine has bir karakteri, ruhu ve samimiyeti olan iki katlı mekanın alt katında dingin, rahat ve huzurlu bir bahçesi de mevcut. Levent’te dış mekanı olup rahatça oturulabilecek nadir yerlerden biri diyebiliriz. Kapalı kısım ise üst katta bulunuyor.

Özellikle Levent civarında çalışanların öğlen aralarında hem kafa dinlemek hem de güzel pizza ve salata yemek için kaçıp geldikleri revaçta bir yer. Ortamın temizliği ve düzeni de dikkatten kaçmıyor. Açık mutfak da ayrı bir güven uyandırıyor.

resim-204957TX

resim-205122NJ

Pizzalar sipariş anında açılıyor, açık mutfakta gözünüzün önünde hazırlanıyor ve taş fırında pişiyor. Her bir malzeme taze ve günlük olarak kullanılıyor, depolama, saklama, bekletme olmaması buranın lezzet sırrı olsa gerek. 32 çeşit pizzayı İtalya’da bir pizzacıda bulmak bile zordur. Ee boşuna değil, Muhteşem Yüzyıl’ın koskoca Kanuni Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç bile pizzalarını sıkça buradan sipariş edermiş.

resim-205212MF

Burayı diğer pizzacılardan farklı kılan; bol, taze ve kaliteli malzeme ile donatılarak taş fırında, sipariş anında elde yapılan gerçek İtalyan pizzalarını neredeyse endüstriyel Amerikan pizzaları fiyatına yiyebilmeniz ve evlere de sipariş edebilmeniz.

resim-205340FE

Pizzalar tamı tamına 32 çeşit! Sebzeli, etli, deniz mahsullü, klasik olarak 4 çeşide ayrılıyor, 1, 2, 3-4 kişilik olmak üzere 3 ebatta fiyatlandırılıyor.

resim-205549EZ

Süper ince hamurdan yapılan 2 kişilik (30cm) ‘’Pizza Fantastica’’ hakikaten de fantastik bir tattı! 28.70 TL. Yanında ‘’Tulum Peynirli Salata’’ ile çok güzel gitti. 18.70 TL. Bu kombinasyonu muhakkak denemelisiniz.

resim-205646MYresim-205806JE

Salatalar;

Akdeniz Salatası 17.90 TL

Sezar Salata tavuklu 18.70 TL

Ton Balıklı Salata 18.70 TL

Somonlu Salata 28.90 TL

Tulum Peynirli Salata 18.70 TL

resim-205729RR

En çok beğenilen pizzalardan seçmeler;

Pizza Ai Formaggi; mozzaella, edam, parmesan peynirleri, roka ve özel sosuyla

17.90 TL – 25.80 TL

Pizza alla Milanese; dana jambon, mantar, siyah zeytin, kurutulmuş domates, mozzarella peynir ve özel sosuyla

17.90 TL – 25.80 TL

 

Pizza Raffaele; şerit bonfile, kavulmuş mantar, ızgara soğan, mozzarella peynir ve özel sosuyla

22.70 TL – 32.90 TL

Her mekanda dikkate alıp yazdığım, mönüsünde aradığım ‘’sporcularla dost’’ yemeklere bakılırsa biraz zayıf ama yok değil, uygun salata seçenekleri mevcut. E burası da bir pizzacı sonuçta… Fakat öğrendiğim kadarıyla mönü çok yakında tavuk ve et çeşitleriyle zenginleştirelecekmiş.

Karşılama- *****

Servis- ****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- ***

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir