Mekanlar

Tatlistan Chocolate Cafe – Mutluluk ülkesi

Bugün Bakırköy’de gizli bir tatlı cenneti keşfettim. İnanılmaz lezzetli bir çikolata dünyası gibi. O yüzden de adını Tatlistan koymuşlar belliki.

Günün her saatinde her türlü ruh haline iyi gelen konuya komşuya eşe dosta eli boş gitmekten kurtaran en pratik çözümdür çikolata! Mutluluk kaynağı olan bu nimet, tropik kakao ağacının tohumlarıyla yapıldığından bizim topraklarımıza girmesi bayağı uzun sürmüş. İtalyan bir gezgin ilk olarak İzmir’den girişini gerçekleştirmiş (1639) sonra Osmanlı’ya yayılmış. Tam manasıyla bir keyif yiyeceği, sevmeyeni olabileceğini sanmıyorum.

Bu konuda İstanbul’daki son gözdem kişiye özel ürettiği çikolata ve pastalarıyla çok tatlı ve özel bir mekan olan Tatlistan. Bakırköy’de minik ama çok sevimli ve içinden resmen lezzet akan çok şık ve güzel bir yer. Ne yerseniz yiyin bayılacaksınız. Garantisi bende! Kaliteden ödün vermedikleri apaçık görünüyor. Kendinizi alamayacağınız çilekli ve çikolatalı tatlılarla dolu içinden çıkamayacağınız bir dükkan yapmışlar.

Özellikle Çilek Royal, Majesteleri ve  Çetin Ceviz adlı lezzet bombası favorilerim oldu.

Her tat ilmek ilmek işlenerek hizmete sunuluyor.  El emeği göz nuru ile sevgiyle yapılıyor.

En önemli özelliği olarak: Dünya çapında ilk ve tek olarak şekilli çikolataları kişiye özel tasarımlı kutu ve taşıma çantasıyla hazırlayarak konsept hediyeler yapıyor Tatlistan.

Menü ve Fiyatlar:

Bunun yanı sıra butik bir cafede Belçika çikolatası ve taze meyveler ile hazırlanan tatlılarını sunuyorlar. Bunun yanında el yapımı spesiyal çikolatalar, soğuk ve sıcak içecekler de bulunuyor.

Sunumlar çok hoş, kendilerine özel tarifler ile hazırladıkları tatlılar ve onlara verdikleri eğlenceli isimler ayrı güzel. İyi müzik ve samimi bir ortamı var buranın.

Özel günlerde sevdiklerinizi değerli kılacak kişiye özgü sunumlarla nefis hediyelik çikolatalar yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu mekanda Çikolata ve Tatlı yapımı kursları da veriliyor.

Adres: İncirli Cad. Ahu Sok. No:21/A, 34146 Bakırköy/İstanbul

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir