Mekanlar

Sticky Fingers: Alışılagelmiş kanatçılardan çok farklı; hem lezzetli hem eğlenceli.

 

img_9274img_9419

 

Restoranın adı olan Sticky Fingers’ın anlamı ‘’yapışkan parmaklar’’ demek, tavuk kanatlarını yemenin bedeli de bu olsa gerek. Farklı soslarla yapılan, lezzetli tavuk kanatları ve lezzetler kadar eğlenceli yemek sunumları; durmayın elinizi sosa bulayın dedirtiyor.

Alternatif restoranların yükselen semti Büyük Armutlu’da, kanatçı kavramını değiştiren, özel soslarla harmanlayan ve Etiler civarını adeta kanatlandıran Sticky Fingers’a bol çeşit kanat lezzetleriyle bayılacaksınız.

Bazıları soslu, bazıları sade olarak pişirilen tavuk kanatlarını, Sticky Fingers’ın mutfağından özel olarak çıkan soslarla renklendirmeniz ve tatlandırmanız mümkün..

img_9447

img_9300 img_9307

img_9324 img_9312img_9317

Menü sadece tavuk kanatlarıyla sınırlı değil. Başlangıç olarak Fransız Soğan Çorbası’nı, atıştırmalıklardan, dilerseniz paylaşarak yiyebileceğiniz Mexican Chili, Karamelize soğanlı “Bratwurtz” Sosis Wrap, müthiş bir sosu olan Enginarlı Ispanaklı Dip, içi bol kıymalı Mini Taco Cups gibi favori seçenekleri deneyebilirsiniz. 7 – 24 TL. Gravyer sosisli bacon (domuz) 38 TL.

img_9349

Processed with Snapseed.

Kanatlara gelince bence kendinize güzel bir Combo Seti söyleyin derim. 41 TL. İçinde Ballı hardallı, Bira Mayalı, Kajun, Yapışık ve Buffalo çeşitleri bulunuyor. Soslardan ekstra da söyleyebiliyorsunuz. Soslar 7 çeşit, fiyatları 10 – 12 TL. Özellikle rokforlu sosu Buffalo’ya bulayarak yemenizi tavsiye ederim. Thai yer fıstıklı, tatlı acı barbekü ve Cafe de Paris sosları da oldukça başarılı. Kanatlar özel bir fırında pişiriliyor fakat dileyenler için kanola yağında kızarmış iki çeşit daha var. Menüdeki tüm lezzetler kendilerine ait, hepsini bil fiil kendi mutfaklarında yapıyorlar.

img_9366

Patates kızartmaları da çeşit çeşit. İster sade, ister kajun, ister taco, ister biberiye ve sarımsaklı, cheddar soslu yada Cafe de Paris soslusunu deneyebilirsiniz. İddia ediyorum bayılacaksınız! 8 – 13 TL.

img_9444 img_9443

Tatlılara gelince yine ev yapımı taptaze bir Cheesecake yada nefis kuru meyveli Mozaik Pasta deneyebilirsiniz. 11 – 14 TL.

Şahsen kanat yemekten çok hoşlanmayan biri olarak Sticky Fingers bana bile kanat sevdirdi. Denemek lazım diyorum.

Butik ve tatlı bir tarza sahip olan bu rengarenk mekanın duvarlarında misafirlerin yazdığı şiirler ve çizdiği resimleri görüyorsunuz. Minik bir dış alanı ve samimi bir iç mekanı bulunan mekanda çekişmeli ve heyecanlı dart turnuvaları da yapılıyor!

Mekanın samimi aurası ve güzel enerjisi de sahibesi Ayşegül Batuk ve ekibinin tatlı uyumundan kaynaklanıyor. Sizi evinizde gibi hissettiriyorlar.

O zaman daha fazla söze gerek yok, haydi tüm parmaklar sosa! Bayılacaksınız Sticky Fingers’a!

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir