Mekanlar

Paysage Restaurant Kalamış – Hem Eğlenceli Hem Lezzetli, Daha Ne Olsun Ki?

img_4061

Kalamış Marina’nın tam kalbinde, yenilenmiş nefis görünümü ve sürpriz gecce programlarıyla Anadolu yakasının iddialı eğlenceli mekanlarından biri olan Paysage Restaurant göz alıcı bir dekorasyona, harika bir manzaraya, şık ve samimi bir ortama sahip. İçinde bulunduğu yat limanının canlı ama sakin havasını alıp, lacivertten turkuaza, mavinin tüm tonlarını izleyip, lezzetli yemekleri yiyip tüm duyularınızı harekete geçiren bir keyif yolculuğuna çıkıyorsunuz adeta. Yazılışı Paysage okunuşu “peyzaj”şeklinde.

 

img_4224

img_4109

Her mevsim açık ve kapalı konsepti olan Paysage; 320 kişilik yalı salonu, 150 kişilik alacart Paysage Balık ve yarımada tarzı 350 kişilik dış mekanı ile toplantı, iş yemeği ve özel davet organizasyonlarınız için ideal bir ortam sağlıyor. Bu da aklınızda bulunsun diyorum. Ben yemeğimi alakart kısmında aldım, dolayısıyla fotoğrafını gördüğünüz masa alakart restorandan yani Kalamış Paysage Balık kısmındandır. Sahne performansının yapıldığı kısım ise de hemen yan taraftaki salon yani Paysage isimli mekanda oluyor.

img_4239

Haftanın bazı günleri canlı müzik oluyor. Geçenlerde Aydın sahne aldı. Mekanı bildiğiniz kopardı! Geçtiğimiz hafta 11 Kasımda Ferhat Göçer ve 12 Kasımda Aydın sahne aldı. (150 – 200 TL),  18 Kasım cuma günü Göknur (150 – 200 TL), 19 Kasım cumartesi Ferda Anıl Yarkın (150 – 200 TL), 24 Kasım perşembe Aydın (70 – 85 -100 TL), 25 Kasım cuma Eda & Metin Özülkü (150 – 200 tl) ve 26 Kasım cumartesi günü tekrar Aydın (150 – 200 TL) sahne alacaklar. Yiyor içiyor, keyifle müzik dinliyor ve dans edip oynuyorsunuz. Daha ne olsun! Eğlence dediğin böyle olur.

 

img_4222

img_4226 img_4227 img_4223 img_4183

img_4240

 

Kalamış Paysage’ın pazar günleri 10:00 – 14:00 saatleri arasında sunduğu 120 çeşitten oluşan zengin brunch büfesinde bal, kaymak, tereyağı, reçel çeşitleri, beyaz peynir çeşitleri, Van otlu peynir, Erzincan peyniri, kaşar peynir, tulum peynir, siyah zeytin, yeşil zeytin, dana ve tavuk jambon, salam, domates-salatalık, sosis, patates tava, menemen, omlet, sahanda yumurta çeşitleri, kek, açma, poğaça, börek, krep, helva, fındık ezmesi, zeytinyağlı çeşitleri, tatlı çeşitleri, meşrubat çeşitleri, limitsiz sıcak içeçek ve ekmek çeşitleri  gibi zengin seçenekler bulunuyor. Pazar günleri kahvaltıya gitmek için keyifli ve huzurlu bir ortam. Bir kere denemenizi öneririm.

img_4203

Paysage Restaurant da daha önce yazmış olduğum gazino kültürümüzün duayeni Günay restaurant gibi, Ataköy’de bir yarım ada konseptindeki Nossa Costa gibi, Nossa Brasserie’ler gibi bir Bvs Grup mekanı. Toplamda 23 adet şirketi bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gecce hayatına, eğlence hayatına, yeme içme dünyasına renk getiren, sektörün en sağlamı diyebileceğim Bvs Grup’un İstanbul’da pek çok başka mekanı daha bulunuyor. Etiler Nispetiye Caddesi’nin sembolü haline gelen Sahne İstanbul, Marina’da bir ada duygusu yaratan Nossa Costa ve içerisindeki anormal lezzetli deniz ürünleri restoranı By Balıkçı, yeni yeni şubeleri açılan Nossa Café & Brasserie, Bostancı Sahil’deki sevilen canlı müzik mekanı Nanna, hepimizin fazlaca aşina olduğu Yeniköy İskele Restaurant, Tarihi Galata Köprüsü’nde yer alan Balık Noktası, Fast-Food Balık konseptindeki hızlı ve uygun fiyatlı taze balık cenneti By Fish, gelenekseli efsaneleştiren kebaplarıyla Sait Efendi, Club Vivon ve yine Etiler’de özgün kabare konseptiyle açılan My Cabaret de Bvs Grup bünyesinde bulunan diğer şık mekanlar. O kadar çok seçenek sunuyorlar ki biz İstanbul’lulara, inanılır gibi değil.

Bize bu kadar mekanı kazandırdığı, herkese uygun seçenekleri sunduğu için Bvs Gruba teşekkür etmek gerek. Şehrimizi canlı tutan, hizmeti ve kalitesiyle dünya şehirlerinden üstün kılan tüm mekanlarla gerçekten gurur duyuyorum.

img_4186

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir