Mekanlar

Günay Restaurant – BVS Grup Mekanları

Gazino Kültrümüzün Son Mirasçısı, Yaşayan Efsane Günay ile Bvs Grup mekanlarını anlatmaya başlayabilirim.

Günay Restaurant, gazino kültürünü günümüze dek taşıyan, ülkemizde neredeyse herkesin en azından ismine aşina olduğu, 500 kişilik kapasitesi ile Şişli’de yer alan ve bir çok ünlü ismin sahne aldığı çok şık bir Gazinodur. İstanbul’un en eski, en seçkin mekanlarindan biri olma özelliğiyle ve kaliteli eğlence anlayışıyla gözbebeğimiz olan bir yerdir. Albano, Christian Adam, Demmis Rousses gibi dünyaca ünlü isimler bile geçmiştir sahnesinden. Bu özel mekanın yeni sezon için kapılarını açtığının müjdesini vermek istiyorum. Adeta yıldızlar geçidi olan sahnesinde bu sezon da Türkiye’nin en iyi sanatçılarını ağırlıyor. 6 Mayıs cuma akşamı (dün) Ebru Gündeş sahne aldı, 7 Mayıs akşamı  (bugün) Emel Sayın ve Ferhat Göçer sahne alıyor, 13 Mayıs’ta Selami Şahin ve Aşkın Nur Yengi, 14 Mayıs Bülent Ersoy ve 28 Mayıs Nükhet Duru & Soner Olgun sahne alıyor olacaklar.

resim-211559KZ

resim-211707AO

resim-211805WS

Günay’dan içeri girer girmez kendinizi eski Türk filmlerinde gibi hissediyorsunuz. Sıcak atmosferi ve her daim kalabalık oluşuyla daha eğlence başlamadan ortama adapte oluyorsunuz. Karşılamadan uğurlamaya kadar klas bir hizmet alıyorsunuz.

Gazino konseptini post modern dokunuşlarla canlandırarak yeniden gündeme yerleştiren Günay; geçmişe özlem duyanların nostalji ihtiyacına cevap vermenin ötesinde günümüzün popüler eğlence kültrüne alternatif arayışında olanların beklentilerini de karşılıyor.

Ben Ebru Gündeş’in sahne aldığı gün kız arkadaşlarımla gitmiştim, hala unutamadığım bir akşam geçirmiştim. Sevdiğiniz bir sanatçının programına mutlaka gitmenizi öneririm. Eğlence garanti oluyor emin olabilirsiniz.

resim-211905HD

resim-211938IK

resim-212004QF

resim-212030GE

resim-212058VB

Oturmalı konumda 500, kokteyl konumunda 700 kişiyi ağırlayabilen Günay, cuma ve cumartesi canlı performans geceleri dışında haftaiçi günlerde de özel davet ve organizasyonlar, iş lansmanları, yılsonu partileri, gündüz toplantıları, düğünler gibi aklınıza gelebilecek türlü türlü event için de hizmet veriyor. Bütçenize göre sahne alacak sanatçıyı da ayarlıyor. Güzel fiks menu seçenekleri sunuyor. En mühim olan husus da şu ki, Günay’ın mutfağı da eğlencesi kadar başarılı. Genelde bu tip yerlerde yemeğin lezzetine fazlaca önem vermezler ama emin olun Günay’ın yemeklerine de bayılıyorsunuz. Haftasonları ailenizle, dostlarınızla nezih bir ortamda, (kafanız rahat bir şekilde) müzikli, eğlenceli, neşe dolu geceler geçirmek için çok ideal bir mekan Günay Restaurant. Aynı zamanda özel eventleriniz için de gönül rahatlığıyla düşünebilirsiniz. Klasik mekanlar herzaman iyidir.

resim-212215BH

resim-212249BD

 

 

Günay Restaurant ile beraber toplamda 23 adet şirketi bünyesinde bulunduran, İstanbul’un gecce hayatına, eğlence hayatına, yeme içme dünyasına renk getiren, sektörün en sağlamı diyebileceğim Bvs Grup’un İstanbul’da pek çok başka mekanı daha bulunuyor. Etiler Nispetiye Caddesi’nin sembolü haline gelen Sahne İstanbul, Marina’da bir ada duygusu yaratan Nossa Costa ve içerisindeki anormal lezzetli deniz ürünleri restoranı By Balıkçı, yeni yeni şubeleri açılan Nossa Café & Brasserie, Kanlıca’daki müthiş Boğaz manzaralı, doğayla içiçe ve tarih kokan Osmanlı ve Akdeniz mutfağı Paysage Restaurant, Bostancı Sahil’deki sevilen canlı müzik mekanı Nanna, hepimizin fazlaca aşina olduğu Yeniköy İskele Restaurant, Tarihi Galata Köprüsü’nde yer alan Balık Noktası, Fast-Food Balık konseptindeki hızlı ve uygun fiyatlı taze balık cenneti By Fish, gelenekseli efsaneleştiren kebaplarıyla Sait Efendi, Club Vivon ve yine Etiler’de özgün kabare konseptiyle yeni açılan My Cabaret de Bvs Grup bünyesinde bulunan diğer şık mekanlar. O kadar çok seçenek sunuyorlar ki biz İstanbul’lulara, inanılır gibi değil.

Sahne İstanbul’da her çarşamba Ozan Doğulu dj kabinine geçiyor ve ortalığı yıkıyor. Yeniyılda program arayanlara da duyurmak isterim ki; Hakan Altun o gece önce Sahne İstanbul’da sonra da Ataköy Marina’daki Nossa Costa’da sahne alacak. Ayrıca Nossa Costa’da 21 Kasımda Ferhat Göçer, 22 Kasımda herkesin ismini okuyunca ‘’aaaa’’ dediğini şimdiden duyabildiğim Yıldız Tilbe ve 5 Aralıkta da Selami Şahin çıkacak.

resim-212313UY

Etiler’deki My Cabaret’de her cuma ve cumartesi Cenk Eren çıkıyor, bilirim seveni çoktur, bilginize sunarım. Ayrıca yeniyıl gecesi de My Cabaret’de Cenk Eren’in sahne alacağını öğrendim. Mutlaka değerlendirin derim. My Cabaret’te program da çok güzel, 21:00 sularında yemek müziğinde Başak çıkıyor, 22:00 gibi Hint Dnası, tribal oryantal gibi ilginç şovlar oluyor ve 23:00 sularında Cenk Eren sahnede yerini alıyor. Eskiden canlı müzik mekanlarına çok geç giderdik ve anca sabaha mekandan çıkardık, çok yorucu olurdu bu. My Cabaret bu yüzden favorim oldu. Kurtlarını dökmek için bahanesini çoktan hazırlamış ve uygun yeri arayan arkadaş grupları, size burayı değerlendirmenizi öneriyorum.

resim-213331AH

 

Anadolu yakasında outran eğlence düşkünleri size de Bostancı Sahil’deki Nanna’yı ziyaret edebilirler. Bize bu kadar mekanı kazandırdığı, herkese uygun seçenekleri sunduğu için Bvs Gruba teşekkür etmek gerek. Şehrimizi canlı tutan, hizmeti ve kalitesiyle dünya şehirlerinden üstün kılan tüm mekanlarla gerçekten gurur duyuyorum.

resim-213407ZY

 

Tüm bu mekanların en yenisi Aqua Florya, Vialand ve Mall of İstanbul alışveriş merkezlerinde hayata geçirilen Nossa Cafe & Brasserie’ler.

Nossa Cafe & Brasserie; adını Portekizce’de ‘bizim’ anlamına gelen Nossa kelimesinden, ilham ve tecrübesini ise BVS Group’un Ataköy Marina’da yer alan başarılı işletmesi Nossa Costa’dan alıyor. İstanbul’un lezzet ayarlarını güncelleyen marka, kısa zamanda açılması planlanan yeni şubeleri ile, ülke çapında geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Her sabah 10:00’dan gecce yaklaşık 01:00’a kadar açık olan Nossa Café & Brasserie açık mutfak konsepti, sağlıklı menüsü, sıcaklık duygusu veren doğal doku ve tonlarla desteklenmış ahşap ağırlıklı özgün mimari tarzıyla samimi ve rafine bir mekan olmuş.

resim-212602ID

resim-212901YI

 

Mutfak konsepti olarak, modern bir perspektifle yorumlanan Türk mutfağı, Akdeniz, İtalyan ve Tex-Mex dediğimiz Amerika, Meksika mutfaklarının güzel örneklerinden oluşan geniş bir yelpazeye sahip. Menu o kadar zengin ki, ne yiyeceğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Tandır Burger, Robespierre, Nossa Mantı, Islak Dilimlendirilme Yapılmış Grill Steak Çeşitleri ve Ekşi Maya ile hazırlanmış ince Napoli Pizza alternatifleri ilk etapta deneyenileceğiniz hit lezzetler olabilir. Çünkü farklılık herzaman iyidir. Bilirsiniz önerilerim hep fark yaratanlardan ve bu konuda başarılı olanlardan yanadır.

resim-212837HE

 

Menü yaratılırken belli ki çok titizlik gösterilmiş. Katkısız, akolojik ve kaynağına kadar takip edilebilir ürünler kullanmaya özen gösteren marka, mutfağında ağırlıklı olarak doğal bir florada yetişen yoğun aromalı mikro filizlerle, lif ve tahıllı ürünlere yer vermiş. Menüsünde glutensiz ürünler bölümü bile bulunurken çocuklara özel antibakteriyel servis ürünleriyle de fark ve hafif şaşkınlık yaratıyor.

resim-212709ZG

resim-212727EG

Kinoa da farklı ve yeni yorumlarla zevkimize sunulmuş. Her mekanda özellikle dikkat ettiğim bir unsure olan ‘’sporcu dostu yemekler’’ kriterimi yüzde yüz sağlayan bir mekan Nossa Café & Brasserie. Hem menüsünü, hem farklı ortamını, hem rahatlığını hem de evime yakın oluşunu çok sevdim. Bu farklı mekanı deneyin derim.

Karşılama- *****

Servis- *****

Menü- *****

Dekor- *****

Ambiyans- *****

Fiyat- *****

Hijyen- *****

Sporcu dostluğu- *****

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir