Mekanlar

FİRA BURGER: Eski Mano Yeni Fira ve Yenilenecek Tatlarıyla…

“Hamburgerle karın mı doyar?’’, sorusuna ‘’Hem de nasıl doyar’’ dedirten bir mekandan bildiriyorum foodilerim…

IMG_6879 IMG_6880 IMG_6882

Bağdat Caddesi’nde Caddebostan semtinde bulunan Fira Burger inanılmaz burgerler yapan, şirin bir mekan. Metre Pizza’nın kardeşi olan Fira Burger onun hemen bir üst sokağında yer alıyor. Eskiden hepimizin bildiği Mano Burger adlı bu mekan telif haklarında yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle ismini 11 ay önce Fira olarak değiştirmiş. Sahibi Arif Şengül’ün ismini tersten yazarak türettiği yepyeni bir marka.

IMG_9960

Burası dinamik bir restoran, renkli bir dekorasyonu, insanı gülümseten, enerjisini yükselten bir aurası var. Burgerleri oldukça lezzetli, insanın yedikçe yiyesi geliyor. Göze, gönüle ve en önemlisi de mideye hitab ediyor.

 

IMG_9945

Bugüne kadar 7 çeşit burgerden oluşan, kafa karıştırmayan sade ve lezzetli bir menüsü varken şubat ayından itibaren menüye ekstra burger çeşitleri, hot dog’lar, milk-shake’ler ve tatlı çeşitleri ekleniyor olacak. Heyecanı ve lezzeti artacak. Yeniliklere hazır olun.

IMG_9930

En beğenilen Burgerlere gelince: Özellikle Ottoman Burger (110gr et köftesi, taze yeşillikler, domates, hellim peyniri, karamelize soğan, patlıcan püresi, Ottoman sos ve turşu ile),

IMG_9929

Fira Burger (110 gr et köftesi, cheddar peyniri, domates, yeşillik, karamelize soğan ve özel Fira sos ile) ve Ventura Burger’i (110gr et köftesi, isli peynir, turşu, karamelize soğan ve özel Ventura sos ile) muhakkak denemeniz gerekli… Burgerler %100 etten olduğu için bende yeri ayrı özel oldu. Her burgerin içinde 110 gram köfte bulunuyor ekstra 110 gram köfte ve peynir için 7 TL ödüyorsunuz. Ekmekleri poğaça tadında, ağızda dağılan cinsten. Buradaki hamburgerler atıştırmalık değil, gayet doyurucu ve lezzetli. Bununla beraber malzeme kalitesini de ele alacak olursak 15,75 TL’lik burger fiyatları gayet ideal sayılabilir. Fish Burger, Chicken Burger, Vejetaryen Burger ise 12,75 TL.

110 gr özel reçeteyle hazırlanmış sucuk, cheddar peyniri, domates, yeşillik, karamelize soğan ve özel Fira sos ile yapılan ‘’Sucuk Burger’’ bir sonraki deneyeceklerim arasında ilk sırada! Oxnard ve Camarillo Burgerler de değerlendirilecekler arasında.

IMG_6965

Burgerinize eşlik edecek diğer ürünler:

Fira Chicken Fingers 8TL

Atıştırmalık (Soğan halkası, cheese fingers, silindir kroket, top kroket) 7,5 TL

Patates Kızartması (Baharatlı / Sade) 3,5 TL

Coca Cola 4,25 TL

Dondurma 6 TL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir