Mekanlar

Etçi Mehmet Steakhouse Florya

Bugün Florya’da yani kendi mahallemde hem fiyatlarıyla hem sunumlarıyla hem de lezzetleriyle gönüllere taht kuran @etcimehmet teydim. İyi bir steakhouse olmasının yanı sıra beğendiğiniz etlerden alabileceğiniz bir kasap aynı zamanda…

Sektörün içinde yetişen Mehmet ve Mustafa Dağ kardeşler 2013 yılında Şirinevler’de Steakhouse konseptiyle ilk şubelerini açtılar.  Et kültürüne yeni bir bakış getiren Etçi Mehmet Steakhouse Şirinevler’de kısa sürede müşterileri tarafından sevilen bir mekan haline geldi. Daha sonra Bakırköy ve Florya şubeleri açıldı. Aynı zamanda Bakırköy İstanbul Caddesi’nde ”Burger” konseptiyle hizmet veren bir dükkanları daha var. 

Mekan sahibi Mustafa Bey müşterileriyle tek tek ilgilenen, menüden seçim yapmak konusunda yardımcı olmayı seven ve sunumları da güzel şovlar eşliğinde masanızda yapmaktan zevk alan başarılı bir et ustası.

Mekanda alkol bulunmuyor. Özel günlerde size uygun fiks menüler oluşturabiliyor ve 8 kişi üzerindeki gruplara %10 indirim yapıyorlar.

Başlangıç olarak her masaya ikram olarak sunulan patlıcan söğürme enfes. Dana kaburga yani “Asado” özel bir fırında uzun saatler boyunca pişerek sunuluyor, gerçekten enfesti. Kaşarlı köfte ve bonfile de çok güzeldi.

Fiyatlar ortalama kişi başı 30-65 TL arasında değişiyor. Aşağıda menüyü paylaşıyorum.

Mekanı sizlere kanlı canlı yaşatacak olan videom da aşağıdaki linkte yer almakta. Mutlaka denemeniz gereken bir mekan. Şiddetle öneriyorum.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir