Mekanlar

Core Grill & Bar: Ataşehir’in Saklı Lezzet Cenneti

Burası mutlaka keşfedilmeli! Core Grill & Bar Restaurant Istanbul’un her geçen gün gelişen ve canlanan bölgesi Ataşehir’deki Radisson Blu Hotel İstanbul Asia’nın lobi katında bulunuyor. 2012 yılının Mart ayında açılmış. 4 senelik oturmuş bir mekan. 160 kişilik kapasitesi, sıcak atmosferi, içinizi açan modern mimarisi, kaliteli servisi ve hoş lezzetleriyle ilginizi çekecek bir yer olduğunu düşünüyorum.

img_2620 img_2633

1998’de Milli takımı kuran şefler arasında olan ve bolca ödüle sahip olan şef Gökhan Tufan ve ekibinin mutfağından çıkma füzyon lezzetlerden oluşan menüsünde yöresellik bazlı uluslarası bir bakış açısı hakim. En ilgi çeken yemekler arasında Mercimek Çorbası, Sumaklı İskenderun Karidesleri, Güveçte Karides, Paprika Somon, Core Kebap, Teriyaki Karamelize Dana Kaburga ve Baklava Hamurunda Tavuk var. Türk lezzetleri ve uluslararası lezzetler çok güzel harmanlanmış bu menüde. Mekanda her gün açık büfe eşliğinde Radisson Blu kahvaltısı da sunuluyor.

img_2633

Bu restoranda insanı lezzetler kadar sunumlar da etkiliyor. Core Grill & Bar’ın açık mutfağında gözlerinizin önünde yapılan yemekler iştahınızı daha da açıyor. Ferah ve tertemiz bir ortamı var. Klas bir atmosfer olduğu kadar da rahatlık ön planda. Masaları geniş geniş yerleştirmişler. Mekanın teras bölümüne de Blu Lounge adını vermişler. Mutfak aynı mutfak. Burada özel partiler, eventler, iş toplantıları hatta nişan ve kına gibi organizasyonlar da yapılıyor. İç kısımda yani ana restoran bölümünde de gruplara özel açık büfe yemekler verilebiliyor. Ben gittiğimde restoranda iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık vardı. Şaşırdım. Bir otel restoranından bu kalabalığı beklemiyordum. Aktif ve dinamik bir restoran anlayacağınız.

img_2652

Processed with Snapseed.

Gelelim yemeklere…

Önden masanıza yuvarlak el yapımı bazlama ekmeği ile beraber gelen muhammara ilgi çekici.

Başlangıçlarda yer alan iştah açıcı Black Plate yani siyah tabakta deniz ürünleri, kızarmış börek çeşitleri ve soğuk başlangıçlar yer alıyor. Özellikle sunumu çok etkileyici, dönen bir tabakta geliyor. Evirip çevirip bolca atıştırabiliyorsunuz. Zengin içerikli bir tabak yapmışlar. Görüntüsü kadar lezzeti de harika. 64 TL

snapseed

Saf domatesten, taze fesleğenden, sızma zeytinyağından yapılma içinde ne un ne de krema olmayan organik ‘’Közlenmiş Domates Çorbası’’ ile özellikle bu soğuk günlerde içinizi ısıtmanızı öneririm. Oldukça lezzetliydi. 17 TL

Processed with Snapseed.

Core Grill & Bar’ın imza yemeği olan Core Kebap ince kesim bonfileleri ile dönere benziyor, altındaki tereyağı, pide ve beğendi mükemmel bir lezzet veriyor. Sırf bu yemek için bile gidilir. O kadar iddialı. Mutlaka denemelisiniz. 54 TL.

Processed with Snapseed.

Teriyaki Karamelize Dana Kaburga ise 12 saat kısık ateşle pişmiş yumuşacık ve ilik gibi etiyle, sunumunun güzelliğiyle, doyurucu porsiyonuyla insanı hemen etkisi altına alıyor. Bu iki ana yemek arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Yemeğe en az iki kişi gittiyseniz muhakkak bu iki yemeği de söylemelisiniz. 67 TL.

snapseedsnapseed

Sumaklı İskenderun Karidesi ismi kadar enteresan bir lezzete sahip. Karides kabuğuyla pişiyor böylece kabuğunun lezzetini de içine alıyor. Sumak ise hem şahane bir doğu batı sentezi yaratıyor hem de kabuğuyla pişen karideste ortaya çıkan sulanmayı ortadan kaldırıyor. 72 TL.

 

img_2707

Tatlı bir final yapmak için seçiminiz Çikolata bombası adlı bomba tatlı da olabilir, beyaz çikolatalı ve irmik helvalı sufle de olabilir. 18 TL.

Tatlılar konusunda da iddialılar. Özellikle Ataşehir tarafında çalışanlar ve yaşayanlar muhakkak denemelisiniz Core Grill & Bar’ı. Bayılacaksınız buraya…img_2722 img_2716

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir