Mekanlar

Cantine Del Frida: Pendik Marina’da Farklı Bir Konsept

Farklı konseptlere sahip kendine has mekanlara ve eskiye dönüş şu sıralar çok revaçta bu yüzden ben de sıradan olmayan yerlere öncelik vermeye çalışıyorum. Bunlardan bir tanesi Pendik Marina’da yer alan Cantine Del Frida. Örnek alınması gereken bir başarı öyküsü yatıyor bu tatlı cafe restoranın hikayesinde. 24 Senedir sektörün içinde olan Yıldıray Yurtseven’in kurucu ortaklarından olduğu Cantine Del Frida’nın dekorunda kullanılan mobilyalar ortakların kendi evlerinden, konu komşunun evlerinden, kapanan trend mekanlardan alınma eşyalardan oluşuyor. Kapıya asılı rengarenk çaputlar, Frida Kahlo’nun filminde gördüğünüz yatağı, kırmızı sandığı, rengarenk çiçekler ve masa örtüleri ilginizi çekecek objelerin sadece bir kaçı.

Açık havada denize sıfır konumda alışveriş ve yemek keyfi sunan Marin Türk Pendik Marina’da kurulmuş olan güzel bir alışveriş ve yaşam merkezi. Bir tarafta deniz kokusu, bir tarafta sıcacık kahvenizin kokusu, bir yanda nefis marina manzarası ile keyifli bir ortam. Burada yer alan en güzel cafe restoranlardan biri de Cantine Del Frida. Pendik Marina’da (Marin Türk) açılmış olan Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun acı ve aşkla dolu renkli dünyasından esinlenerek konsepti oluşturulan, zengin bir menüsü ve enfes kahvaltısıyla ön plana çıkan tatlı ve şirin bir yer. Konumu ve manzarası çok güzel. Menüsü oldukça zengin olmakla beraber haftanın 7 günü sunulan kahvaltısı da gerçekten cezbedici. 2 kişilik kahvaltı 55 TL. Denemeye değer bence. Çalışanlar son derece güleryüzlü ve kibar.

Menüde çorbalar, çeşit çeşit tostlar, sandviçler, salatalar, burgerler, wrapler, pizzalar, makarnalar, Meksika mutfağından seçenekler, et ve tavuk yemekleri, ızgaralar, tatlılar mevcut. Mekanda alkol servisi yok.

 

Frida Kahlo, etkileyici eserlerinin yanı sıra ilgi çekici hayat hikayesiyle de enteresan bir kişilik. Çoğumuz onu birleşik kaşları, 19. yy’ da kadında bir saygınlık sembolü olan bıyıkları, oto portreleri ve en önemlisi her koşulda vazgeçmediği Diego sevdası ile ile tanıyoruz.

Büyük aşklar nasıl biter? İşte Frida’nın Diego’ya yazdığı satırlar…

‘’Kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim. Canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim. Bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim. Gözlerime baktığında kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim. Her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim. Düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim. Ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim. Sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim. Tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden sen olduğun için vazgeçtim. Bencil olduğun için vazgeçtim! Bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi; çünkü sevgim yüceydi. Ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım. Bu yüzden ben de senden vazgeçtim.’’

Dünya mutfağından zengin seçenekler sunan menüde fiyatlar muadil mekanlara göre gayet uygun tutulmuş. Menünün fotoğraflarını ve mekana ait videomu aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir