Seyahat Günlüğü

Bodrum Butik Otelleri: La Brezza Yalıkavak

Kendisine ait bir koyda özel plajı, restoranı ve barı olan 12 odalı ve enfes manzaralı bir butik otel La Brezza Yalıkavak. La Brezza’nın Akyarlarda 32 odalı bir işletmesi daha var. Bu iki oteli Mustafa ve Ozan kardeşler işletiyorlar. Güzel enerjilerini ve samimiyetlerini iki otele de yansıtmışlar.

La Brezza Yalıkavak bu sezon açılmış olan yepyeni bir otel. Odaları ferah, fresh ve dinamik. İnsana enerji veriyor. İki tip odası bulunuyor: Deniz manzaralı ve balkonlu deluxe oda 700 TL, balkonsuz odalar ise 500 TL.

La Brezza otelin kendi restoranı olan Kallavi Restoran’da yemekler oldukça başarılı. Özellikle Kallavi köftesini ve el açması mantısını denemelisiniz. Salata ve burger de harikaydı.

Sabah kahvaltısına ”Kayıntı Kahvaltı” adını vermişler; herşeyden azar azar bol çeşit sunuyorlar… Pişiler, gözlemeler ve yumurta çeşitleriyle zenginleşen kahvaltı dalga sesleriyle birleşince daha da keyifli hale geliyor.

Adres: Yalıkavak Mahallesi Sanatçı Evleri Sokak no:14, 48400 Bodrum/Muğla

Tel: (0252) 393 66 77

Gelelim Akyarlar’daki La Brezza’ya:

Bodrumda nerede kalayım diyorsanız yarımada turuna önce Bodrum merkezden başlarsınız, hemen arkasından Gümbet gelir, Gümbeti geçtiniz, Bitez, Bitezi geçtiniz Ortakent-Yahşi, hemen sonra Kargı, bir sonra Bağla, Bağladan sonra Akvaryum, biraz ileride Aspat, hemen devamı Karaincir, bir burun döndünüz mü Akyarlar çıkar karşınıza. Sonrasında sıralanan Turgutreis, Kadıkalesi, Gümüşlük, Yalıkavak, Gündoğan, Türkbükü, Gölköy ve Torba’yı da geçtiniz mi başladığınız yere geri gelirsiniz. Akyarlar ise kalınacak en güzel yerlerin başında gelir.

La Brezza Suite & Hotel Bodrum’un en güzel kumsalına sahip olan Akyarlar Karaincir mevkiinde hizmet veren, Karaincir plajına 400 mt. Akyarlar plajina ise 600 mt. mesafede bulunan ana yol üzerinde farklı konseptlerle hazırlanmış, 32 adet tasarım oda ile kişiye özel butik hizmet veren bir otel.

Karaincir Kumsalında yer alan La Brezza Beach’e ise 2 dakikalık keyfli bir golf arabası yolculuğuyla ulaşma imkanı sunuyor. Yunanistan’ın Kos Adası manzarasında yüzerken dibi gözüken berrak denizde size balıklar eşlik ediyor.

Bodrum küçük oteller ve bodrum butik oteller kategorisinde yer alan La Brezza Bodrum en sevdiğim sitelerden biri olan TripAdvisor’da en iyi aile oteli ve en iyi sahil oteli kategorilerinde öneriliyor. Akyarlar otelleri kategorisinde ise 1. sırada yer alıyorlar. 2014’te Türkiye’nin en iyi 11. küçük oteli ödülüne de layık görülmüş bir otel burası.

Tüm yıl boyunca hizmet veren LA BREZZA SUITE&HOTEL’de;

23 adet 20 m2 1 yatak odası Min. 1 / Max. 3 kişinin konaklamasına uygun standart otel odası, 5 adet 35 m2 1 yatak odası ve 1 oturma odası Min. 2 / Max. 4 kişinin konaklamasına uygun suite daireler, 2 adet 33 m2 1 yatak odası, 1 oturma odası Min. 2 / Max. 4 kişi bulunan Dublex Villalar ve1 adet 42 m2 2 yatak odası ,1 oturma odası ve kendisine ait bahçesi bulunan Min. 4 / Max. 6 kişinin konaklamsına uygun Villa Bahçe ve 1 tane 20 m2 1 yatak 0dası Min. 1 / max. 2 kişinin konaklamasına uygun Balayı odası ve 1 tane engelli odası bulunuyor.

SOFT ROOM

Modern Akdeniz Mimarisiyle tasarlanan bu odalar tesisin birinci katında bulunduklarından direkt olarak havuza açılıyorlar.

ROSSO ROOM

Fransız zerafeti, ispanyol renkleri ve Bodrum dokusunun bir araya geldiği bu odalar tesisin 2.katında yer alıyor.

SUITE ROOM

Osmanlı çizgileriyle ispanyol esintisinin hayat bulduğu suite odalarda ebeveyn yatak odası dışında çocuk yatak odası ve oturma odası bulunuyor.

MEZANİNE ROOM

Eski Bodrumun asma katlı ev konseptinin hakim olduğu, otelin birinci katında bulunan Osmanlı ve Rum mimarisinin harmanlandığı bir tarzda döşenmiş…

Butik oteller odalarında 5. yıldız standartlarını barındırmakla beraber antika, ahşap, özel tasarım objeler vs. gibi özel dekorasyon ürünlerine sahip, minimum 10 odadan oluşan nevi şahsına münhasır sıcak, aitlik hissi veren işletmelerdir.

Butik otellerde büyük otellerdeki gibi sizlere oda numaralarınızla değil isminizle hitap edilir, sabun kokulu çarşaflarda yatar, ev yapımı reçeller yer, müdürlerle değil direk işletmecilerle muhattap olursunuz. Aile gibi hissedersiniz.

La Brezza’nın butik hizmet anlayışı mutfağındaki her ürünün özenle seçimiyle başlıyor. Mutfaktan çıkan mis kokulu yemeklerin lezzeti Trabzon’dan gelen tereyağı, Kars’tan gelen kaşar peyniri, karayahnide çektirelen zeytinyağları, ev yapımı erişteleri, kuskusları ve reçelleri gibi büyük bir özenle yapılan ve toplanan ürünlerle birlikte tabiki yemeklere kattıkları sevgiden geliyor.

Özenle hazırlanmış serpme kahvaltılarını 1500 m2’lik tropik bahçede sunuyorlar.

Kahvaltıdan sonra sahile giderseniz La Brezza Beach’te Snack mutfak menüsü, Alkollü ve Soft bar menüsü ile gün boyu hizmet veren bir tesis. Gününü otelde havuz başında geçirmek isteyenler için de A’la Carte restauranlarından biri olan KALLAVİ KÖFTE geniş menüsüyle gece yarasına kadar hizmette…

La Brezza Beach Restaurant geceleri deniz kenarında Rakı Balık keyfi yapmak isteyenler için çok güzel bir ortam sunuyor.

Adres: Akyarlar Mahallesi Karaincir mevkii, Atatürk Caddesi No:184

Akyarlar / Bodrum / TÜRKİYE

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir